Oficjalne informacje o przyszłości Windows Phone

Microsoft właśnie zapowiedział pierwszą aktualizację rozwojową dla systemu Windows Phone 8.1 o nazwie Update 1. Nie wprowadza ona zbyt wielu zmian, bardziej retuszując system niż wprowadzając kolejne rewolucje.

Windows Phone 8.1 Update wprowadzi natywną obsługę folderów do ekranu startowego. Oznacza to, że będziemy mogli grupować kafelki wedle naszego upodobania, przy czym grupowane kafelki dalej pozostaną „aktywne”, a więc będą potrafiły, jak do tej pory, wyświetlać na sobie powiadomienia i inne informacje.

Zmian doczeka się też usługa Xbox Music, która, niestety, nie jest dostępna w Polsce. Na części z usprawnień jednak skorzystamy (Xbox Music w Polsce jest też systemowym odtwarzaczem naszej lokalnej kolekcji muzycznej): aplikacja ma działac zauważalnie szybciej i sprawniej i w końcu doczeka się funkcji aktywnego kafelka.

Dojdzie też nowa funkcja: kącik aplikacji. Jest ona przeznaczona głównie dla klientów biznesowych i oferuje uruchamianie wybranej grupy aplikacji w całkowicie izolowanej od reszty telefonu „piaskownicy”. Oprócz tego dojdzie możliwość zaznaczania wielu SMS-ów w danej konwersacji, umożliwiono działanie VPN-u w przypadku łączności z publiczną siecią Wi-Fi a kafelek reprezentujący Sklep otrzyma nowy, opcjonalny, duży rozmiar.

Aktualizacja ma się pojawić już w przyszłym tygodniu w wersji dla deweloperów, by mogli ją przetestować. Nie wiadomo kiedy trafi ona do klientów końcowych.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.