Oto następca windowsowego bestsellera

Do rodziny Nokia Lumia dołączył nowy smartfon – Nokia Lumia 530. Niedrogi model działający na systemie Windows Phone 8.1 dostępny w wersji single SIM 3G i dual SIM 3G trafi do sprzedaży w Polsce na przełomie sierpnia i września.

Lumia 530 to kolejny model z rodziny Lumia, z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1 Daje on możliwość przypięcia do ekranu głównego ulubionych aplikacji i funkcji oraz ustawienia wybranego zdjęcia w tle. Korzystanie z urządzenia ułatwia Centrum Powiadomień, gdzie można szybko zobaczyć ostatnie aktywności takie, jak: wiadomości, połączenia czy też powiadomienia z innych zainstalowanych aplikacji.

Dzięki klawiaturze WordFlow każdą wiadomość można napisać niemal bez odrywania palca od wyświetlacza. WordFlow „uczy” się najczęstszych sformułowań i szybko podpowiada wyrazy i poprawia ewentualne błędy. Wyszukiwanie jest również proste: wystarczy wpisać poszukiwaną frazę, a Bing znajdzie ją w pamięci urządzenia, jak i w Internecie.

Nokia Lumia 530 w wersji dual SIM (dostępny będzie również model single SIM) sprawdzi się w rękach osób, które szukają wygody i chcą korzystać z telefonu np. służbowego i prywatnego na jednym urządzeniu. Rozwiązanie pozwala również na oszczędności – jedna karta może służyć np. do połączeń głosowych, natomiast druga do transferu danych.

Smartfon został wyposażony w funkcję oszczędzania baterii. Wykrywa ona aplikacje, które wykorzystują najwięcej mocy i optymalizuje ich działanie. Lumia 530 to też preinstalowany komunikator Skype oraz pakiet aplikacji biurowych Microsoft Office.

Najnowszy model w rodzinie Nokia Lumia został wyposażony w slot dla kart microSD (pojemność do 128GB), który umożliwia rozszerzenie 4GB pamięci wewnętrznej. Użytkownik dostaje też dodatkowe bezpłatne 15GB przestrzeni w chmurze OneDrive. Zapisane zdjęcia, klipy wideo oraz dokumenty można otwierać na komputerach, laptopach, czy tabletach w dowolnym miejscu i czasie. Fanów aplikacji, zwłaszcza tak dużych jak gry (np. Asphalt 8), ucieszy możliwość zapisywania ich także na karcie microSD.

4-calowy wyświetlacz wykonany w technologii LCD oraz czterordzeniowy procesor mają sprawić, że smartfon działa płynnie nawet przy wielu otwartych aplikacjach czy też podczas grania.

Zdjęcia zrobione głównym aparatem o rozdzielczości 5Mpix można edytować za pomocą ulepszonych aplikacji Nokia Kreatywne Studio oraz Nokia Glam Me. Funkcja przewodnika głosowego pomoże zrobić zdjęcia typu selfie nawet wtedy, gdy robimy zdjęcie główną kamerą i nie widzimy siebie.

Dodatkowe funkcje:

  • Bezpłatne aplikacje HERE Maps oraz MixRadio
  • Udoskonalone funkcje aparatu
  • Podpowiadanie aplikacji w sklepie Windows Phone
  • Dodatkowe funkcje kalendarza

Smartfon dostępny będzie początkowo w pomarańczowej, zielonej, szarej oraz białej, a później również żółtej i niebieskiej wersji kolorystycznej z wymiennymi obudowami.

Sugerowana cena detaliczna: 429 PLN.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.