RocketSkates – elektryczne rolki ufundowane w jeden dzień

Czyżby nadchodził przełom w dziedzinie przemieszczania się po mieście? Mamy rowery, skutery, rolki...Niestety dłuższe podróże tym ostatnim środkiem transportu bywają bardzo męczące, zwłaszcza w terenie obfitującym w schody. RocketSkates doskonale radzi sobie z tym problemem.

Elektryczne rolki będziemy nakładać na zwykłe buty. By ruszyć z miejsca wystarczy przechylić stopę lekko do przodu. Silniczki elektryczne umieszczone w każdej rolce pozwalają jeździć z prędkością do 19km/h. W zależności od wybranego modelu na jednym ładowaniu rolki pokonają dystans od 9,6 km do 16 km. Samo ładowanie zajmie nam około 1,5 godziny.

Już po samym filmiku widać, że jazda na takim urządzeniu może sprawiać przyjemność. Należy też pamiętać o tym, że RocketSkates są bardzo praktyczne jeśli chodzi o pokonywanie przeszkód. Dociskając piętę do podłoża zahamujemy rolkami, a wtedy bez konieczności trzymania się poręczy czy łapania równowagi wejdziemy np. po schodach.

To jednak nie wszystko. Producent dodał także aplikacje na smartfony, dzięki której będziemy mogli zdalnie kontrolować rolki, sprawdzić stan baterii, podjąć wyzwanie społecznościowe czy przejrzeć statystyki przejechanej trasy.

Zainteresowanie rolkami jest ogromne. Wymagane 50 tys.$ osiągnięto w zaledwie jeden dzień. By zamówić swój egzemplarz Rocketskates przyjdzie nam zapłacić z przesyłką minimum 499$, czyli około 1500 zł. Pierwsze zamówienia trafią do klientów już w październiku tego roku.

Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.