Rozszerzona rzeczywistość od Jaguara: marzenie każdego kierowcy?

Projekt "Virtual Windscreen" (czyli wirtualna przednia szyba) ułatwi życie wielu kierowcom. Nie tylko rajdowym.

Powyższy obrazek mówi prawie wszystko o nowym projekcie Jaguara – informacje wyświetlane bezpośrednio na przedniej szybie sprawią, że już wkrótce deska rozdzielcza może okazać się po prostu… zbędna. Nowy system Jaguara potrafi wyświetlić dowolne informacje – prędkość, dystans od innych samochodów, system nawigacji, poziom paliwa, etc, bez potrzeby odrywania wzroku od drogi. Brzmi wspaniale.

Oprócz tego, Jaguar nie zapomina o kierowcach rajdowych – w ich przypadku Virtual Windscreen może z powodzeniem zastąpić pilotów rajdowych. Zresztą… piloci rajdowi nie są w stanie wyświetlać toru jazdy – rozwiązania znanego z wyścigowych gier komputerowych, na przedniej szybie samochodowej. Nie wspominając już o opcji ścigania się z własnym 'duchem' (czyli z naszym przejazdem poprzedniego okrążenia).

W połączeniu z kontrolą za pomocą gestów, nowy system Jaguara może okazać się hitem. W porównaniu do Google Auto – systemu, który w gruncie rzeczy sprowadza się do podłączenia telefonu z Androidem do większego wyświetlacza zamontowanego w samochodzie, Virtual Windscreen oferuje znacznie więcej możliwości.

Pytanie tylko ile kosztować będzie wymiana takiej przedniej szyby…

Źródło: topgear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.