Miałem kiedyś podobny. Pochodził ze Związku Radzieckiego. Co prawda nie łączył się z żadnym telefonem, ale za to miał odczepianą kopertę, która zamieniała się w zabawkowy statek kosmiczny.

Steve Wozniak: „Smartwatch Samsung Galaxy Gear jest bezużyteczny”

Współzałożyciel Apple jak zwykle barwnie opowiada o nowych technologiach.

Po dwóch miesiącach od premiery sprzedano mniej niż 50 000 smartwatch Samsunga. Jakby tego było mało, ok. 30% sprzedanych egzemplarzy zostało zwróconych do sklepu.

Jednym z nabywców gadżetu od Samsunga jest Steve Wozniak – współzałożyciel firmy Apple, ogromny entuzjasta nowych technologii, który uwielbia dzielić się swoim zdaniem na ich temat z opinia publiczną. W wypowiedzi udzielonej portalowi Xconomy.com powiedział, że jest ogromnym fanem samej idei smartwatcha, jednak wymaga ona dopracowania:

Chcę mieć tu swojego smartfona [na nadgarstku]. Jednak chcę mieć dostęp do wszystkich funkcji. (…) Nie interesuje mnie połączenie Bluetooth to smartfona w mojej kieszeni, bo to zwykłe pośredniczenie, dodatkowa rzecz, którą muszę kupić, żeby korzystać z czegoś, co już mam i muszę to ze sobą tak, czy inaczej nosić. — mówi Wozniak

Woźniak testował już wiele modeli smartwatchy, jednak Galaxy Gear zajmuje specjalne miejsce w sercu współzałożyciela Apple: To jedyny produkt, który odrzuciłem w kąt po niecałym dniu użytkowania, po czym sprzedałem go na e-Bay’u. Był bezużyteczny i oferował bardzo mało funkcji, które można określić jako wygodne.

Wozniak twierdzi, że przełom, jeśli chodzi o funkcjonalność smartwatchy będziemy zawdzięczać jednej firmie, która dokona przełomu, jeśli chodzi o tą gałąź technologii:

Jeśli 30 producentów robi to samo, wiesz, że jest to złe podejście. Jeśli jedna firma zrobi coś zupełnie innego i nowego zarazem, wszyscy stwierdzą, że w końcu ktoś zrobił to dobrze – tak wygląda przyszłość. W przeszłości, wiele razy takich przełomów dokonywał Apple, jednak nie zawsze. Mam nadzieję, że uda im [chodzi o Apple] się to powtórzyć.

Już wkrótce przekonamy się, czy życzenia Wozniaka się spełnią – Apple niedługo zaprezentuje swój pierwszy smartwatch.