TouchPico zmieni ścianę w interaktywny ekran z Androidem

Ciekawy i uniwersalny gadżet, który zmieści się w kieszeni.

TouchPico można wykorzystać dwojako. Urządzenie może rzucać na ścianę obraz z naszego komputera poprzez sieć WiFi, lub działać samodzielnie i wyświetlać treści z systemu Android, którym sterować można za pomocą smartfona lub dołączanego do zestawu piórka. Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu nasza ściana zamienia się w interaktywną, dotykową powierzchnię. „Rysowanie” piórkiem po ścianie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, a dorosłym przyda się podczas prezentacji biznesowych.

Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor, slot na kartę SD, moduł WiFi, port HDMI, USB i wyjście audio. Szkoda, że zabrakło modułu Bluetooth, by móc podłączyć zewnętrzną klawiaturę. Akumulator powinien wystarczyć na 1,5 – 2,5 godziny pracy. Dość kiepsko przedstawia się natomiast rozdzielczość wyświetlanego obrazu – jest to zaledwie 854 x 480 pikseli, więc o dobrej jakości przy przekątnej 80 cali raczej nie może być mowy. Do tego musimy pamiętać, że przy mocy 100 lumenów będziemy mogli korzystać z projektora w mocno zaciemnionych pomieszczeniach.

Końcowa cena TouchPico będzie wynosić 499$, a więc dość sporo jak na urządzenie tej klasy. W przedsprzedaży na Indiegogo można zamówić je jednak za 329$. Pierwsza partia trafi do klientów w październiku tego roku.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News