Asus dla najbardziej wymagających

Prezentuje płyty główne dla najnowszych procesorów Intela.

X99-Deluxe to sztandarowy model wyposażony w kartę rozszerzeń Asus Hyper M.2 x4 z transferem na poziomie 32Gbit/s, rozwiązanie 3×3 (3T3R) 802.11ac z bezprzewodową łącznością rzędu 1300Mbit/s oraz kartę Asus Fan Extension, z którą można zainstalować dodatkowy system chłodzenia. Opływowy kształt i połyskująca, biała osłona płyt X99-Deluxe i X99-Pro odpowiadają za futurystyczny styl oraz podkreślają ich duże możliwości.

Wszystkie nowe płyty główne z serii X99 wyposażone są w dźwięk Crystal Sound 2, technikę Turbo LAN, która odpowiada za płynną łączność oraz UEFI BIOS.

OC Socket i pełna kontrola ustawień – przetaktowywanie dużego kalibru

Płyty główne Asus z serii X99 wyposażone są w OC Socket – zupełnie nowe, autorskie rozwiązanie firmy, które oczekuje na uzyskanie patentu. To unikalne gniazdo posiada dodatkowe piny, by zapewnić najlepsze wykorzystanie funkcjonalności procesora Intel 'Haswell-E’. W połączeniu z Asus UEFI BIOS umożliwia osiągnięcie wyższego taktowania pamięci DDR4 (do ponad 3200MHz, nawet przy ośmiu zajętych złączach DIMM ) i niższej latencji. Zwiększa również stabilność podczas podkręcania, także tego w wydaniu ekstremalnym z wykorzystaniem ciekłego azotu (LN

2

).

W płycie zastosowano funkcję 5-kierunkowej optymalizacji systemu (5-Way Optimization). Użytkownik jednym kliknięciem może dostosować ustawienia komputera do aktualnych potrzeb i trybu pracy. Składają się na nią: moduł Turbo Processor Unit (TPU) odpowiedzialny za precyzyjną kontrolę napięcia i zaawansowane monitorowanie procesora oraz karty graficznej; moduł Energy Processing Unit (EPU) zapewniający redukcję zużyci energii i łatwą nawigację poprzez wbudowany w płytę przełącznik lub narzędzie AI Suite 3; moduł regulacji napięcia Digi+, który poprawia osiągi, zwiększa wydajność i zapewniać ma wysoką niezawodność oraz Fan Xpert 3 umożliwiający pełną kontrolę wentylatorów. Technologię 5-Way Optimization dopełnia Turbo App – intuicyjny panel do przyspieszania i dopasowywania ustawień do konkretnych gier i programów.

Ekstremalny sprzęt dla ekstremalnych konstrukcji

W zestawie użytkownicy znajdą kartę rozszerzeń Hyper M.2 x4, która daje możliwość podłączenia do dwóch urządzeń M.2 i zapewnia transfer rzędu 32Gbit/s. Obsługuje ona karty M.2 o długości od 30mm (2230) do 110mm (221100). Dołączona jest także karta Asus Fan Extension pozwalająca na podłączenie dodatkowego systemu chłodzącego dzięki 4- i 3-pinowym złączom wentylatorów. W sprzętowym trybie PWM/DC, oferuje ona pełną kontrolę i jest kompatybilna z chłodzeniem klasycznym i hybrydowym.

Płyta X99-Deluxe zapewnia łączność bezprzewodową 802.11ac. Z anteną 3×3 osiąga prędkość do 1300Mbit/s. Obsługuje, tak jak i inne modele Asus X99, kartę rozszerzeń Asus ThunderboltEX II. Umożliwia ona korzystanie z łączności Thunderbolt 2 i uzyskanie dwukierunkowego transferu rzędu 20Gbit/s — to czterokrotnie więcej, niż USB 3.0.

Pełna linia X99

Modele X99-Pro i X99-A dopełniają linię płyt głównych Asus X99. Obie pojawią się w sprzedaży trochę później niż X99-Deluxe. Na ich pokładzie znajdzie się również wiele wydajnych i pozwalających zwiększyć możliwości komputera technologii.

Płyta X99-Deluxe będzie dostępna w Polsce z początkiem września 2014 r. Sugerowana cena detaliczna: 1459 zł brutto.