Celebryci z YouTube już teraz są popularniejsi niż filmowi i telewizyjni celebryci

Z przeprowadzonego przez portal Variety sondażu wynika, że wśród dzisiejszych nastolatków internetowe gwiazdy YouTube`a cieszą się większą popularnością niż gwiazdy kina, muzyki, czy telewizji.

W sondażu przeprowadzonym przez Variety wzięło udział 1500 nastolatków. Mieli oni ocenić 20 wybranych osób pod kątem autentyczności, popularności, przystępności itd. Lista wybranych osób podzielona było po równo: 10 z nich stanowili celebryci z YouTube, 10 z „mediów tradycyjnych”.

Wyniki sondażu jasno pokazują, że młodzież coraz bardziej zapatrzona jest w Sieć. 5 pierwszych miejsc, jeśli chodzi o popularność zajęły właśnie gwiazdy z YouTube’a. Wybór nastolatków ma całkiem niezłe uzasadnienie – uważają oni, że internetowe gwiazdy są bardziej autentyczne, nie boją się wyrażać własnego zdania, a ich wizerunek nie został wykreowany przez specjalistów.

Wyniki sondażu są oczywiście bardzo interesujące, jednak o wiele ciekawszym będzie „dalszy rozwój wypadków”. Skoro Youtuberzy są tacy popularni, to niewykluczone, że już niedługo zacznie oferować się im własne programy telewizyjne, role w filmach, bądź kontrakty na nagranie płyty (co zresztą już dzisiaj ma miejsce). Jak wtedy zareagują nastoletni odbiorcy? Jak bardzo, pod wpływem nowych doświadczeń zmienią się gwiazdy YouTube? Tego jeszcze nie wiemy.

Jeśli chodzi o zwycięzcę w rankingu popularności, to pierwsze miejsce zdobył satyryczny duet

Smosh.

Najpopularniejszą osobą, jeśli chodzi o media tradycyjne został nieżyjący już Paul Walker.

0
Źródło: Variety
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.