Cooler Master V750: zasilacz dla wymagających

Posiada m.in 4 dedykowane złącza dla kart graficznych.

Cooler Master odpowiadając na coraz większe zainteresowanie serią zasilaczy VSM wprowadził do sprzedaży nowy model o mocy znamionowej wynoszącej 750W. Produkt ten doskonale sprawdzi się w komputerach wykorzystujących rozwiązania typu multi GPU (4 dedykowane złącza dla kart graficznych 6+2 pin) czy wyposażonych w rozbudowane systemy chłodzenia cieczą. Oprócz wysokiej mocy V750, w porównaniu do typowego zasilacza o porównywalnych parametrach, wyróżnia się również mniejszymi gabarytami. Autorska konstrukcja Cooler Master oraz zastosowanie zmniejszonego transformatora pozwoliły zredukować głębokość PSU do zaledwie 140 mm. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy montaż V750 także w mniejszych obudowach.

Zasilacz Cooler Master V750, za sprawą wysokiej efektywności sięgającej 92%, spełnia wymagania określone w rozporządzeniu UE nr 617/2013, które dotyczy komputerów oraz serwerów (obowiązujące od 1 lipca 2014 roku).

Dodatkowym plusem V750 jest również częściowo modułowy system okablowania, dzięki któremu można zachować porządek wewnątrz obudowy komputera.

Zasilacze Cooler Master z serii VSM to bardzo ciekawa konstrukcja, która w porównaniu do produktów konkurencyjnych, oferuje znacznie lepszy współczynnik rozpraszania ciepła oraz wyższą efektywność. Ponadto mocna linia +12V gwarantuje wysoką stabilność oraz bezproblemową współpracę z najwydajniejszymi kartami graficznymi. Plusem zasilaczy Cooler Master z serii VSM są także doskonałej jakości komponenty, w tym japońskie kondensatory, które wpływają na redukcję wahań mocy oraz znacznie wydłużają żywotność urządzenia. Dodatkowym atutem jest również nietypowy moduł DC-DC, który zwiększa efektywność operacyjną oraz stabilność napięcia. Potwierdzeniem najwyższej klasy zasilaczy z serii VSM jest certyfikat 80 PLUS Gold.

Zasilacz Cooler Master V750 będzie dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 469 złotych. Produkt objęty jest pięcioletnim okresem gwarancyjnym.