Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów

Sygnalizowanie skrętu poprzez wyciągnięcie ręki bywa słabo widoczne w trudnych warunkach atmosferycznych lub po zmroku. Dlatego grupa naukowców ze szwajcarskiego instytutu EPFL opracowała projekt inteligentnego migacza dla cyklistów.

Pomysł jest prosty, ale efektowny. Urządzenie składa się z zestawu dwóch bransoletek wyposażonych w diody LED. Dzięki akcelerometrowi i magnetometrowi Blinker wykrywa zmiany w orientacji bransoletki. Gdy nasze dłonie spoczywają na kierownicy nic się nie dzieje, jednak gdy wyciągniemy rękę sygnalizując skręt w daną stronę, bransoletka zacznie mrugać światłami niczym kierunkowskaz.

Dodatkową zaletą urządzenie jest panel słoneczny, dzięki któremu Blinker ładuje się sam za dnia. Oczywiście nie zabrakło także tradycyjnego gniazdka USB. W swojej obecnej formie Blinker jest na razie zbyt duży, by okazał się wygodny w użytkowaniu. Naukowcy pracują nad miniaturyzacją urządzenia, by jego tarcza z panelem słonecznym była wielkości zegarka. Być może także urządzenie zostanie wyposażone w dodatkowe sensory i funkcje.

Co ciekawe na podobny pomysł wpadł już ktoś inny. Useeme potrzebowało 25 tys. Euro, by wejść do sprzedaży, jednak zbiórka na portalu Indiegogo zakończyła się fiaskiem.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.