Kairos: prawdziwy mechaniczny… smartwatch

Dotychczas wydane smartwatche pod względem designu nie mogą się równać do klasycznych zegarków. Plastikowych, kwadratowych gadżetów raczej nie założymy do garnituru. Trend ten zmieni co prawda Moto 360, ale to nie jedyna alternatywa godna wzmianki.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Kairos to urządzenie z górnej półki. Elegancki, skórzany pasek, okrągła tarcza wykonana ze stali nierdzewnej i szafirowe szkło, przez które widać pracujący mechanizm (do wyboru szwajcarski Soprod A10BV-2 lub japoński Miyota 82S7). Swoim wyglądem Kairos może rywalizować nie tylko wśród smartwatchy, ale także klasycznych zegarków!

Ale co z funkcjonalnością urządzenia? Producent smartwatcha wpadł na całkiem interesujący pomysł. Wszystkie powiadomienia i funkcje „smart” będą prezentowane na transparentnym wyświetlaczu OLED (przeźroczystość rzędu od 40% do 60%). Dzięki temu, że ekran nie jest aktywny cały czas twórcy uważają, że bateria ich zegarka pozwoli na 5-7 dni działania.

Zegarek posiada moduł Bluetooth 4.0, trzyosiowy akcelerometr z funkcją rozpoznawania gestów, żyroskop oraz system Android Wear lub autorski system producenta kompatybilny z iOS, Androidem i Windows Phonem. Niestety wszystko co dobre musi mieć swoją cenę. Kairos dostępny jest już w przedsprzedaży, a kwoty w zależności od modelu wynoszą od 549$ do 1249$. Gdy zegarek trafi do masowej sprzedaży jego ceny wzrosną o około 50%, co daje już naprawdę zawrotną sumkę- przynajmniej jeśli chodzi o rynek smartwatchy.

0
Źródło: Kairos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.