LG G Watch R w końcu zaprezentowany!

Tak wygląda pierwszy smartwatch z systemem Android Wear i wyświetlaczem Plastic OLED - najgroźniejszy konkurent dla Moto 360.

Okrągła tarcza, elegancki ale minimalistyczny wygląd – na pierwszy rzut oka LG G Watch R wygląda jak tradycyjny zegarek. I właśnie o to chodziło! Smartwatche do tej pory przypominały plastikowe zabawki dla gadżeciarzy, a nie sprzęt, który bez zażenowania można założyć na nadgarstek.

Oprócz samego designu LG G Watch R wyróżnia też wyświetlacz wykonany w technologii P-OLED. Zastosowanie tego rodzaju ekranu ma zaoferować użytkownikowi wyjątkową jakość obrazu nawet przy intensywnym świetle słonecznym i różnych kątach widzenia.

Sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon 400 taktowany zegarem 1.2 GHz wspierany przez 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 410 mAh. Zegarek posiada też oznaczenie IP-67, co oznacza, że będziemy mogli go zanurzyć do głębokości 1 metra na okres 30 minut. Całość będzie działała na systemie Android Wear. Ponadto za pomocą pakietu LG Health oraz aplikacji fitness, użytkownicy mogą również monitorować bicie swojego serca przy pomocy wbudowanego czujnika PPG. Smartwach wyposażono także w żyroskop, barometr, akcelerometr i kompas.

LG G Watch R trafi do sprzedaży w IV kwartale tego roku. Jego cena nie została jeszcze ujawniona. Goście odwiedzający targi IFA będą mieli możliwość obejrzenia produktu pomiędzy 5 a 10 września.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.