Małe i średnie firmy doceniły rejestratory tras

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nawet niewielkie przedsiębiorstwa mogą w łatwy i skuteczny sposób dbać o bezpieczeństwo i rzetelność zatrudnionych kierowców.

Nie każdego przedsiębiorcę stać na zatrudnienie fleet managera czy zakup zaawansowanego systemu monitoringu. Prędzej czy później zaś, każdy pracodawca będzie borykać się z problemem chociażby nielegalnego handlu służbowym paliwem. By zapobiec stratom sięgającym nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie warto zainwestować w takie gadżety jak np. rejestratory tras, czyli kamerki umieszczane na samochodzie. Pamiętajmy, że nie tylko chodzi tu o kontrolę naszych pracowników, ale też o dbanie o ich bezpieczeństwo. W przypadku stłuczki czy wypadku nagranie z takiej kamery może w sądzie posłużyć jako dowód w obronie interesów pracownika.

Coraz większym powodzeniem wśród sektora MŚP cieszą się także lokalizatory GPS. Jak wynika z raportu polskiej sieci sklepów Spy Shop sprzedaż tych urządzeń wzrosła aż o 133% w porównaniu do roku 2012. Największą zaletą lokalizatorów GPS jest łatwość instalacji oraz dostęp do danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki nim prosto z poziomu smartfona można sprawdzić czy kierowcy poruszają się w uzgodnionym wcześniej kierunku lub też – w przypadku kradzieży – szybko ustalić położenie służbowego auta.

0
Źródło: Materiały prasowe - Spy Shop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.