Nokia przejmuje część Panasonica

A konkretniej: dział zajmujący się sieciami bezprzewodowymi.

Obie strony planują zawrzeć umowę do końca września tego roku, zaś sfinalizowanie sprzedaży ma nastąpić 1 stycznia 2015 roku, biorąc pod uwagę zwyczajne warunki, w tym zgodę organów nadzorujących. W ramach umowy środki trwałe i kontrakty biznesowe z klientami Panasonic wspólnie z pracownikami wyżej wymienionych działów firmy zostaną przekazane japońskiemu oddziałowi Nokia Networks.

„Japonia jest dla nas kluczowym rynkiem, a ta umowa jest przełomowym krokiem w zacieśnianiu więzi biznesowych z tym krajem” – powiedział Ashish Chowdhary, Executive Vice President, AMEA, Nokia Networks. „Nabycie części działów biznesowych Panasonic odpowiedzialnych za sieci bezprzewodowe wzmocnią nasze portfolio technologii szerokopasmowych i przełożą się na znaczną wartość dla Japońskich operatorów”.

Poprzez to przejęcie Nokia Networks zamierza wzmocnić i poprawić efektywność i kontrolę jakości rozwoju produktów i prac badawczo-rozwojowych, jak również zwiększyć udziały w rynku stacji bazowych i sprzętu dla sieci bezprzewodowych w Japonii. Ponadto Nokia Networks planuje wykorzystać swoje globalne doświadczenie i status lidera mobilnej technologii szerokopasmowej w celu rozwoju biznesowego w przejmowanym segmencie krajowych operatorów na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News