Nvidia Quadro – nowa generacja kart do zaawansowanych obliczeń wizualnych

Jeden z największych na świecie producentów procesorów graficznych zaprezentował kolejną generację swoich profesjonalnych kart graficznych. K5200, K4200, K2200, K620 i K420 Quadro mają spełnić potrzeby wiodących projektantów, artystów i naukowców wykorzystujących obliczenia wizualne.

Karty graficzne Nvidia Quadro są powszechnie używane przez wiodących profesjonalistów z branż projektowych i kreatywnych, którzy wykorzystują je w swoich najważniejszych pracach. Przykładowo każdy film nominowany w ciągu ostatnich sześciu latach do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii Najlepsze Efekty Specjalne został wykonany z wykorzystaniem technologii Quadro. Na produktach z tej serii działają także niemal wszyscy projektanci samochodów. To właśnie dzięki intensywnej współpracy ze swoimi klientami i ich sugestiom Nvidia mogła udoskonalić serię kart.

Nowe modeli serii- K5200, K4200, K2200, K620 i K420 pozwalają użytkownikowi:

  • Pracować z zestawami danych lub projektami o dwukrotnie większych rozmiarach, niż te obsługiwane przez poprzednią generację kart.
  • Pracować zdalnie z aplikacjami graficznymi uruchomionymi na stacjach roboczych wyposażonych w karty graficzne Quadro, używając do tego celu praktycznie dowolnego urządzenia, od komputerów PC i Mac po tablety.
  • Zwiększyć o około 40% wydajność popularnych aplikacji – takich jak Adobe CC, Autodesk Design Suite czy Dassault Systèmes SOLIDWORKS 2014 – w porównaniu z kartami Quadro poprzedniej generacji.
  • Szybko przełączać się między mechanizmami renderowania za pomocą lokalnego procesora graficznego a usługą renderowania w chmurze za pomocą technologii Nvidia Iray.

Karty Quadro pojawią się w sprzedaży jesienią tego roku u autoryzowanych partnerów i producentów stacji roboczych m.in. Lenovo, HP i Dell.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.