Polska firma sprzedawała podrobione konsole

Do wczoraj w poznańskiej hurtowni handlującej sprzętem elektronicznym kwitł w najlepsze nielegalny biznes. Sprowadzane z Chin konsole można było kupić w tradycyjnych i internetowych sklepach na terenie Polski i Czech.
fot.www.wielkopolska.policja.gov.pl

fot.www.wielkopolska.policja.gov.pl

Oczom funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej w Poznaniu z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ukazały się rzędy kartonów wypełniających po sufit magazyn i inne pomieszczenia jednej z poznańskich hurtowni sprzętu elektronicznego. W towarzystwie przedstawiciela pokrzywdzonej firmy sprawdzono, że właściciele handlowali konsolami posiadającymi podrabiane znaki towarowe. Jak wynika z ustaleń policji handel nielegalnym towarem był stałym źródłem dochodów poznańskich przedsiębiorców, a wartość zabezpieczonych konsol wynosi około miliona złotych. Za naruszenie przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Nie wiadomo jakimi konkretnie konsolami handlowali poznaniacy. Być może na fali popularności next-genami sprowadzano z Chin podróbki PS4 czy Xbox One. Równie dobrze jednak mogły to być „gry telewizyjne” imitujące tylko oryginalne konsole. Powyżej możecie przejrzeć galerie z różnymi rodzajami „PolyStation”, „FunStation”, „Arcade Game Box” czy „WiWi” pochodzącymi z Azji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.