Apple Watch również będzie dostępny w dwóch rozmiarach

A więc jednak nie iWatch, a Apple Watch. Tak oficjalnie nazywać się będzie inteligentny zegarek Apple.

Dotykowy ekran pokryty szafirowym szkłem, wyposażony w czujnik, rozpoznający siłę nacisku (oznacza to, że dotknięcie różni się od przytrzymania palca na ekranie) cztery czujniki z tyłu obudowy, dzięki którym Apple Watch może zastąpić opaskę Fitbit. Zegarek jest ładowany bezprzewodowo i został wyposażony w technologię Magsafe, która za pomocą magnesów przytrzyma zegarek przy ładowarce.

Tak wygląda bezprzewodowe ładowanie Apple Watch

Tak wygląda bezprzewodowe ładowanie Apple Watch

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to nie różni się ona zbytnio od tej oferowanej przez zegarki z Android Wear: wyświetlanie godziny, powiadomień, odpowiadanie na wiadomości tekstowe (co ciekawe, Apple Watch nie został wyposażony w dotykową klawiaturę – wiadomość można podyktować, odpowiedzieć na nią jedną z emotikonek stworzonych przez Apple’a, lub wybrać szablon przygotowany automatycznie po przeanalizowaniu otrzymanej wiadomości), nawigacja, sterowanie muzyką (z iPhone’a, MacBooka, etc) oraz nowa usługa, która umożliwia wysyłanie krótkich „rysunków” do innych użytkowników Apple Watcha. Zegarek Apple’a będzie obsługiwał również nowy system płatności: Apple Pay.

Nie zapomniano również o Siri

– cyfrowy asystent Apple’a również został zaimplementowany w Apple Watch.

Nowy komunikator, dzięki któremu podzielimy się swoimi rysunkami z innymi użytkownikami Apple Watch.

Nowy komunikator, dzięki któremu podzielimy się swoimi rysunkami z innymi użytkownikami Apple Watch.

Świetnym pomysłem jest mechaniczne pokrętło, które w przypadku Apple Watch wcale nie służy do nakręcania mechanizmu zegarka. Apple jak to ma w zwyczaju nazwało je po swojemu: Digital Crown (cyfrowa korona). Digital Crown służy do nawigacji/obsługi urządzenia, dzięki czemu użytkownik nie zasłoni sobie większości ekranu palcem, w trakcie np. odpowiadania na SMS-a.

To oczywiście nie koniec. Apple udostępniło twórcom aplikacji swoje SDK: WatchKit, dzięki czemu już wkrótce Apple Watch otrzyma nowe funkcje. Jak na razie, na zegarek powstały aplikacje stworzone przez koncern BMW oraz sieć hoteli Starwood. Aplikacja BMW zapamięta miejsce, w którym zaparkowaliśmy swoje BMW, a aplikacja Starwood pozwoli na otworzenie pokoju hotelowego swoim zegarkiem.

Cena Apple Watch to

349$ (nie wiemy, czy tyle kosztować będą obie wersje zegarka). Zegarek ma pojawić się w sklepach na początku przyszłego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.