CT Watch: inteligentny… pasek do zegarka

Gdy wolisz klasyczne czasomierze, ale zazdrościsz smartwatchom ich funkcji.

CT Watch to ciekawy pomysł, który zadebiutował na Indiegogo. Najprościej rzecz ujmując jest to skórzany (lub skóropodobny) pasek, który posiada niewielki wyświetlacz LED-owy umieszczony w części znajdującej się tuż pod tarczą zegarka. Na ekraniku pokażą się maksymalnie 4 linie tekstu równocześnie, ale spokojnie wystarczy to do odczytywania różnorodnych powiadomień.

W środku paska, a dokładniej rzecz ujmując – bransoletki – znajdziemy różne sensory: akcelerometr, moduł NFC, Bluetooth – opcjonalnie także kamerę wideo i mikrofon. CT Watch obsłuży także system znaczników RF i funkcję wibracji. Z boku bransolety znajdziemy dwa fizyczne przyciski, które ułatwią nawigację oraz diodę LED.

Całość jest kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS i Android, a co najważniejsze – z każdym klasycznym zegarkiem posiadającym teleskopy od 18 do 24 mm. Producent niestety nie podał ani pojemności akumulatorka/baterii ani sposobu jego ładowania. CT Watch byłby świetnym rozwiązaniem problemu opisanego w nagłówku, gdyby jeszcze kosztował znacznie mniej niż wycenia to producent – jeśli kampania na Indiegogo się powiedzie i urządzenie wejdzie do sprzedaży zapłacimy za nie 89 Euro. Sporo, zważywszy na to, że za niewiele większe pieniądze kupimy już całego smartwatcha.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News