CT Watch: inteligentny… pasek do zegarka

Z małymi wyjątkami smartwatche nie grzeszą pięknym designem. Nie każdemu odpowiada duży, najczęściej kwadratowy ekran i szybko rozładowująca się bateria. A gdyby tak połączyć klasykę z nowoczesnością?

CT Watch to ciekawy pomysł, który zadebiutował na Indiegogo. Najprościej rzecz ujmując jest to skórzany (lub skóropodobny) pasek, który posiada niewielki wyświetlacz LED-owy umieszczony w części znajdującej się tuż pod tarczą zegarka. Na ekraniku pokażą się maksymalnie 4 linie tekstu równocześnie, ale spokojnie wystarczy to do odczytywania różnorodnych powiadomień.

W środku paska, a dokładniej rzecz ujmując – bransoletki – znajdziemy różne sensory: akcelerometr, moduł NFC, Bluetooth – opcjonalnie także kamerę wideo i mikrofon. CT Watch obsłuży także system znaczników RF i funkcję wibracji. Z boku bransolety znajdziemy dwa fizyczne przyciski, które ułatwią nawigację oraz diodę LED.

Całość jest kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS i Android, a co najważniejsze – z każdym klasycznym zegarkiem posiadającym teleskopy od 18 do 24 mm. Producent niestety nie podał ani pojemności akumulatorka/baterii ani sposobu jego ładowania. CT Watch byłby świetnym rozwiązaniem problemu opisanego w nagłówku, gdyby jeszcze kosztował znacznie mniej niż wycenia to producent – jeśli kampania na Indiegogo się powiedzie i urządzenie wejdzie do sprzedaży zapłacimy za nie 89 Euro. Sporo, zważywszy na to, że za niewiele większe pieniądze kupimy już całego smartwatcha.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.