HBO rozważa wprowadzenie nowych usług TYLKO dla internautów.

Dostęp do internetowego serwisu VOD byłby z pewnością tańszy niż opcja z dekoderem.

HBO Go nie jest oczywiście żadną nowością – jednak ten serwis internetowy obecnie dostępny jest tylko dla abonentów HBO, którzy wykupili, za pośrednictwem swojego dostawcy telewizji dostęp do płatnego kanału.

Bewkes spytany o to, czy HBO planuje zrezygnować z usług pośredników (dostawców TV) i oferować swoje usługi bezpośrednio, za pomocą Sieci, odpowiedział dyplomatycznie, że jest to bardzo ważne pytanie dla Time Warner, które rozważane jest na najwyższych korporacyjnych szczeblach od dawna.

Z rozwinięcia wypowiedzi CEO wynika, że Time Warner zdaje sobie sprawę, że dzisiejsza technologia poradziłaby sobie z dostarczaniem telewizyjnych usług w dobrej jakości bezpośrednio do klienta. Takie rozwiązanie z pewnością okazałoby się również o wiele tańsze, przez co popularniejsze.

Mogłoby okazać się również całkiem niezłe, jeśli chodzi o walkę z nielegalną dystrybucją seriali produkowanych przez HBO. Gra o Tron jest w końcu najczęściej „piraconą” produkcją w Sieci – jeśli HBO Go oferowało dostęp na bardzo atrakcyjnych warunkach, wielu z tych, którzy pobierają teraz swój ulubiony serial z torrentów, wolałoby wykupić dostęp do niego.