iPhone 6 zostanie wyposażony w funkcję Apple Pay

Noszenie portfela jest niewygodne, a wyciąganie z niego karty płatniczej, za każdym razem kiedy chcemy za coś zapłacić urąga naszej godności. Tak przynajmniej twierdzi Apple. Gigant z Cupertino zaprezentował właśnie nowy system płatności przy pomocy iPhone'a 6.

System nazywa się Apple Pay i do złudzenia przypomina płatności NFC. Prosty, jednostopniowy proces, który sprowadza się do zbliżenia smartfona do czytnika w sklepie, lub podania jednorazowego kodu, wygenerowanego przez nasz telefon, w przypadku płatności online.

Apple Pay dostępne bedzie dla iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus i korzystać będzie z wbudowanego modułu NFC, technologii Touch ID i układu Secure Element, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom nowych iPhone’ów.

Jak to konkretnie działa?

Użytkownik dodaje informacje o swojej karcie kredytowej na swoim koncie iTunes, które następnie dodaje ją do usługi Passport i tyle. Fizyczne transakcje wymagają zbliżenia telefonu do czytnika, zakupy w internecie wymagać będą jednorazowych, generowanych na naszym smartfonie kodów.

Na starcie usługa działać będzie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i obsługiwać będzie karty American Express, Mastercard i Visa. Jeśli chodzi o sklepy kompatybilne z Apple Pay, to początkowa lista wygląda imponująco: Apple Stores, Bloomingdale’s, Macy’s, Walgreens, Subway, McDonald’s, Whole Foods to tylko „największe” miejsca, w których zapłacimy iPhonem 6.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.