LG szykuje w pełni samodzielnego smartwatch’a

Wygląda na to, że rozmawianie z własnym nadgarstkiem może stać się niebawem dość częstym widokiem na ulicach naszych miast i miasteczek. Skoro Samsung Gear S wyposażony jest w możliwość wykonywania rozmów telefonicznych bez integracji ze smartfonem, to LG również musi pokazać podobny produkt.

Na podstawie dokumentów złożonych w Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) można dowiedzieć się całkiem sporo na temat kolejnego – po G Watch R – zegarka LG. Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie większe i bardziej skomplikowane, od eleganckiego, okrągłego modelu R, co dodatkowo potwierdza informację, że będzie ono przystosowane do samodzielnej pracy.

Wymiary jego zaokrąglonej, lecz jednak prostokątnej koperty to 57,7×35,5 mm (nieco mniej od Samsunga Gear S: 58,3×39,8 mm). Nazwa kodowa zegarka to VC100, wiadomo także, że będzie oferował łączność CDMA (3G). Żadne inne dane techniczne na temat tego urządzenia nie zostały na razie podane, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to zegarek przystosowany do samodzielnej pracy (łącznie z przesyłaniem danych i rozmowami telefonicznymi), podobnie jak Gear S czy pojawiające się już wcześniej modele bardziej niszowych producentów.

Oczywiście oficjalna nazwa urządzenia, jego cena oraz data wejścia na rynek nie są jeszcze znane.

0
Źródło: gforgames.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.