McDonald’s wprowadza płatności NFC

Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, jednak serwis który jako pierwszy poinformował o wprowadzeniu płatności NFC przez McDonald's twierdzi, że informacje pochodzą z notatki rozesłanej do pracowników tej sieci.

Serwisem, który poinformował o tym jako pierwszy jest Mobile Commerce Daily. Wewnętrzna notatka McDonald’s mówi, że nowa forma płatności zacznie działać w połowie września i do tego czasu, restauracje muszą przeszkolić swoich pracowników. Usługa ta zostanie uruchomiona we wszystkich restauracjach na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, co z Europą.

To co jest najbardziej interesujące w tym wszystkim, to czas wprowadzenia płatności NFC przez jedną z największych sieci fast-foodowych na świecie. W tym tygodniu Apple zaprezentuje oficjalnie kolejną generację iPhone’a, która według niektórych plotek będzie pierwszą, która pozwoli właśnie na płatności NFC.

Jeśli rzeczywiście okaże się, że iPhone 6 pozwoli na płatności NFC, już wkrótce nie tylko McDonald’s zdecyduje się na wprowadzenie tej metody płatności u siebie, dzięki czemu Apple znowu będzie mogło się chwalić, że „wynalazło” kolejne udogodnienie dla swoich użytkowników.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.