Naga Emma Watson kontra 4chan

Do Sieci, w ramach akcji The Fappening wyciekają zdjęcia kolejnych celebrytek z Hollywood. Gwiazdy postanowiły coś z tym zrobić - w tym celu zatrudniły agencję PR Rantic Marketing, a ta zaatakowała forum 4chan, którego użytkownicy obwiniani są za całą akcję.

W tym celu powstała strona internetowa EmmaYouAreNext.com (Emma, jesteś następna), która w piątek zaczęła 24-godzinne odliczanie, którego koniec miał oznaczać wyciek nagich zdjęć Emmy Watson.

Po 24 godzinach stało się jednak coś innego. Witryna EmmaYouAreNext zaczęła przekierowywać odwiedzających na stronę Rantic Marketing, na której opublikowano list otwarty do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. W liście, Rantic Marketing zwraca się do Obamy w imieniu wszystkich poszkodowanych i sympatyzujących z poszkodowanymi celebrytów i celebrytek, aby ten podjął stosowne środki i doprowadził do zamknięcia anonimowego forum 4chan. Do tego agencja PR-owa prosi, aby potraktować cały list również jako petycję internautów, a ich każde udostępnienie traktować w taki sam sposób, w jaki traktuje się podpis pod analogową petycją. Akcja zdobyła jak na razie ok. 7 milionów udostępnień.

Co ciekawe, według naszej najlepszej wiedzy, nadal nie znaleziono żadnych „twardych” dowodów, które udowadniałyby, że forum 4chan miało cokolwiek wspólnego z całą akcją The Fappening i udostępnianiem skradzionych z Chmury zdjęć nagich celebrytek.

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.