Nie taki iPhone 6 cienki, jak go malują

Dyskretna manipulacja podczas prezentacji Apple'a.

iPhone 6 jest cieńszy od poprzednika, to fakt. Grubość iPhone’a 5s wynosi 7,6 mm, natomiast iPhone 6 z ekranem o przekątnej 4,7 cala ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus – 7,1 mm grubości. W praktyce naprawdę ciężko to pokazać: siedem dziesiątych milimetra lub tylko pięć dziesiątych milimetra to nie jest różnica, którą łatwo dostrzec gołym okiem.

Dlatego podczas podczas prezentacji nowego telefonu Apple posłużył się pewnym trickiem. Pokazał porównanie zdjęć modeli 5s, 6 i 6 Plus, ale te dwa ostatnie były inaczej oświetlone. Podobny sposób stosują zresztą fotografowie portretowi, jeśli chcą, by osoba na zdjęciu wyglądała na szczuplejszą na twarzy, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Z obu stron iPhone’ów 6 i 6 Plus obraz był mocno zacieniony, dzięki czemu telefony wyglądały na cieńsze niż w rzeczywistości.

Trick oczywiście nie umknął uwadze internautów, którzy w prosty sposób (co pokazuje animacja powyżej) obnażyli delikatną manipulację Apple’a. Delikatną, bo powyżej każdego ze zdjęć rzeczywiście widnieją prawdziwe dane na temat grubości każdego z tych trzech telefonów. Jednak – jak to mówią – liczy się pierwsze wrażenie…