Nokia: pogłoski o naszej rychłej śmierci są mocno przesadzone

Przez media przetoczyła się ostatnio fala mocno brzmiących tytułów zapowiadających "koniec Nokii". W końcu zabrała głos sama firma.

Zirytowany Barry French, wiceprezes firmy do spraw marketingu i działań korporacyjnych, odniósł się do całego zamieszania na blogu Nokii:

To prawda, sprzedaliśmy nasz dział zajmujący się telefonami komórkowymi firmie Microsoft. Ale dzięki temu dzisiejsza Nokia ma stabilną sytuację finansową i przemieniła swoją słabość w swoją siłę.

To prawda, o której wielu z nas zdaje się zapominać. Fińska firma ma mocną pozycję na rynkach tworzenia infrastruktury telekomunikacyjnej, mapowania (mapy HERE) i nawigacji, a także rozwoju nowych technologii, takich chociażby jak giętkie ekrany OLED. Wprawdzie Microsoft rzeczywiście zapowiedział, że już wkrótce zakończy wykorzystywanie tej marki na swoich produktach (pisaliśmy o tym więcej w tym miejscu), ale jedna z najlepiej rozpoznawanych marek ze świata telekomunikacji pozostanie na rynku, a jej kondycja finansowa jest nawet lepsza niż kilka lat wcześniej.

A jednak szkoda, że za jakiś czas nie będzie już nowych telefonów komórkowych marki Nokia, prawda?

0
Źródło: blogs.nsn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.