Pierwszy tablet z projektorem

Ma być gotowy już w przyszłym miesiącu.

Dominic Li potrzebuje 100 tys.$ by ruszyć ze sprzedażą swojego Projection Tablet. Kampania prowadzona na portalu Indiegogo prezentuje się bardzo ubogo – widzimy jedynie same rendery, nie mamy ani filmu, ani informacji na jakim etapie produkcji znajduje się urządzenie. Twórca podaje jednak specyfikację tabletu i zapewnia, że osoby, które sfinansują jego projekt otrzymają urządzenie już w przyszłym miesiącu. Na razie kampania wzbudza raczej niepewność niż zainteresowanie kupujących, ale załóżmy, że opisane urządzenie znajdzie się na rynku. Czy wywoła rewolucję?

Projection Tablet będzie posiadał 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A-9 taktowany zegarem 1 GHz, 1 GB RAM-u, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator pozwalający na pracę do 6 godzin (8000 mAh). Nie zabrakło także dwóch kamer, modułu WiFi, Bluetooth, HDMI. Całość ma pracować na Androidzie w wersji 4.1. Parametry zdecydowanie nie powalają, a brak wsparcia dla nowszych wersji systemu także nie wpływa pozytywnie na odbiór urządzenia. Co zadziwiające w owej specyfikacji twórca kompletnie pominął najbardziej ciekawą funkcję urządzenia, czyli sam projektor… Projection Tablet został wyceniony na 499$.

Zobaczymy czy w ciągu 30 dni twórca osiągnie zamierzony cel. Ale przypuszczam, że na rewolucję w temacie tabletów z projektorem przyjdzie nam jeszcze poczekać.