Samsung zakrzywia czasoprzestrzeń rozrywki

Samsung na IFA 2014 jeszcze raz bardzo dobitnie podkreślił, że jego pomysł na telewizory to nie tylko większa rozdzielczość Ultra HD, ale przede wszystkim wygięte ekrany. Koncepcja o nazwie "Total Curved Solutions" obejmuje aż 17 nowych modeli FHD, Ultra HD i LED o przekątnej ekranu od 48 do 105 cali, a także nową wygiętą listwę dźwiękową. To NAJwiększa tego typu oferta na rynku!

Dwie najbardziej imponujące nowości Samsunga przygotowane na IFA 2014 to największy na świecie, 105-calowy telewizor UHD z wygiętym ekranem o proporcjach 21:9 oraz równie duży, 105-calowy telewizor typu Bendable, oferujący możliwość wyginania lub też spłaszczania ekranu – w zależności od naszych potrzeb i chęci.

105-calowy wygięty telewizor UHD jest największym na świecie przedstawicielem urządzeń z wygiętym wyświetlaczem, wyposażonym w panoramiczny ekran o proporcji 21:9, który pozwala użytkownikom doświadczać pełni wrażeń kinowych w domu. Imponująca rozdzielczość ekranu tego telewizora wynosząca 11 milionów pikseli (5120 X 2160) pięciokrotnie przewyższa ilość detali, prezentowanych na telewizorach Full HD.

Co więcej, wszelkie wyświetlane treści są dostosowywane do standardu UHD. Ponadto, opatentowana technologia jakości obrazu firmy Samsung – Peak Illuminator – rozróżnia niuanse jasności i zwiększa kontrasty, co powoduje poszerzenie zakresu jasności na ekranie i daje bardziej szczegółowy obraz nawet w przypadku ciemnych scen. Zakrzywiony telewizor Samsung 105″ UHD jest wyposażony w potężne wbudowane głośniki, a dzięki nowemu wzornictwu Timeless Gallery stanowi też znakomite uzupełnienie każdego wnętrza.

Samsung zaprezentował także rewolucyjny telewizor Bendable UHD – pierwszy i największy na świecie telewizor z wyginanym ekranem przeznaczony na rynek europejski. Telewizor Samsung Bendable UHD wyposażono we wszechstronny i przykuwający wzrok ekran UHD o przekątnej 105″ i współczynniku obrazu 21:9 płynnie zmienia się z płaskiego w zakrzywiony, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać telewizję zgodnie z własnymi upodobaniami i w najlepszej jakości. Ten nowy model firmy Samsung zbudowano zgodnie z projektem Timeless Gallery, a krzywiznę ekranu dopasowano do krzywizny koła o promieniu 4,2 m. Jest on także wyposażony w funkcje UHD Dimming i UHD Upscaling UHD Dimming i UHD Upscaling pozwalające cieszyć się na znakomitą jakość obrazu.

Wychodząc z zakrzywionymi urządzeniami poza rynek telewizorów, firma Samsung ogłosiła wprowadzenie na rynek systemów HW-H7500 i HW-H7501, pierwszych na świecie zakrzywionych systemów audio typu soundbar stworzonych pod kątem telewizorów i pasujących do telewizorów Samsung Curved. Elegancka krzywizna urządzenia przywołuje na myśl salę koncertową, a system dźwięku surround 8.1 zapewnia znakomitą słyszalność w całym pomieszczeniu.

Firma Samsung zaprezentowała również najnowszy bezprzewodowy element systemu multiroom – głośnik M3. Ten nowy, atrakcyjny element do bezprzewodowego zestawu audio multiroom firmy Samsung oferuje dwudrożny głośnik i możliwość prostego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych, co ułatwia łączenie wielu źródeł dźwięków w jeden system. Samsung ogłosił także nawiązanie partnerskiej współpracy z serwisem muzycznym Spotify, co zaowocowało wprowadzeniem rozwiązania Spotify Connect pozwalającym na słuchanie muzyki w dowolnym miejscu domu. Jest także możliwe jednoczesne odtwarzanie za pomocą kilku bezprzewodowych rozwiązań audio Samsung multiroom – po raz pierwszy z wykorzystaniem funkcji Spotify Connect.

We wrześniu bieżącego roku zakrzywione telewizory Samsung UHD będą mogły obsługiwać przesyłanie strumieniowe UHD z serwisu Netflix w kolejnych europejskich krajach, w związku z rozszerzeniem zakresu działalności serwisu. Dzięki temu, drugi sezon popularnego serialu House of Cards będzie można oglądać w rozdzielczości Ultra High Definition. Amazon współpracuje z wielkimi hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi i partnerami sieciowymi, aby widzowie mogli oglądać przeboje filmowe, programy telewizyjne i oryginalne seriale Amazon Studios w rozdzielczości UHD jeszcze w tym roku.

0
Źródło: własne, Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.