Stwórz sobie stronę jak Beyoncé

Strony grupy wydawniczej Time, Sony Music czy właśnie Beyoncé powstały przy wykorzystaniu narzędzi jakie oferuje platforma WordPress. Jest ona jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) i od ponad dekady dominuje na rynku oprogramowania open source. Od momentu powstania platformy w 2003 roku liczba użytkowników cały czas rośnie. Na ten moment platforma odnotowuje 126 000 pobrań dziennie.

WordPress to znakomite narzędzie do tworzenia stron internetowych zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Wystarczy wykupić odpowiedni do swoich potrzeb pakiet hostingowy, zarejestrować domenę i zainstalować pakiet oprogramowania na serwerze podłączając pod niego wybraną domenę. Proces instalacji może być jeszcze prostszy, jeśli przyszły właściciel strony zdecyduje się na wykupienie usług hostingowych, które zawierają w pakiecie bazę przydatnych aplikacji typu Click & Build. Po wykupieniu określonego pakietu hostingowego wystarczy kilka kliknięć, by zainstalować WordPress na serwerze.

Platforma umożliwia właścicielom strony przekształcenie zwykłej witryny w interaktywne kanały komunikacji z odbiorcami. Przykładowo strona Beyonce.com została stworzona w oparciu o platformę WordPress i mimo dość prostego układu kafelkowego strony głównej, na który składa się galeria zdjęć z podziałem na poszczególne kategorie, witryna wygląda imponująco. Użytkownik może przejść również do innych zakładek i wyszukiwarki ukrytych w bocznym wysuwanym panelu. Stronę Beyoncé odwiedza prawie 35 tys. osób dziennie.

Więcej o zaletach korzystania z WordPressa można znaleźć też na naszym blogu: http://blog.1and1.pl/.

0
Źródło: 1&1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.