Tempest Smartband z ekranem OLED na pół bransoletki!

Pamiętacie koncepcję iWatcha, w której zakrzywiony ekran obejmowałby praktycznie całą powierzchnię bransolety? Wygląda na to, że Tempest Smartband sporo zaczerpnął z tego projektu. Na szczęście nie mamy tu do czynienia z wizją designerską, ale realnym produktem.

Zanim jednak zobaczymy finałowy efekt musimy polegać na renderach zamieszczonych w profilu kampanii na portalu Indiegogo. Tempest Smartband ma posiadać giętki, rozciągający się na 180-stopniach powierzchni bransoletki ekran OLED, który wyświetli nam w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej powiadomienia o mailach, telefonach i notyfikacjach z serwisów społecznościowych. Bransoletki użyjemy też jako odtwarzacza muzycznego.

Opcjonalnie będziemy mogli zamówić model z kamerką o rozdzielczości 2Mpix, jednak oprócz tego nie mamy co liczyć na żadne bajery w rodzaju licznika kroków czy pulsometru. Producent wyraźnie chce się skupić na podstawowej funkcjonalności i eleganckim wyglądzie.

A trzeba przyznać, że pod kątem designu bransoletka prezentuje się świetnie. Twórcy przygotowują własny system operacyjny, dzięki któremu użytkownik będzie mógł w pełni skonfigurować interfejs urządzenia. Panoramiczny ekran będzie też bardziej pomocny w odczytywaniu długich wiadomości niż wyświetlacz alternatywnych smartwatchy.

Szczegółowe parametry techniczne (za wyjątkiem baterii o pojemności 800mAh) nie są jeszcze znane, gdyż twórcy cały czas udoskonalają swoją wizję. Już teraz jednak można zamówić urządzenie w przedsprzedaży za cenę 225$ (lub 250$ za wersję z obiektywem). Do pierwszych klientów Tempest Smartband ma trafić w maju przyszłego roku.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.