Akademia Free2Play nauczy projektowania gier

I jest na polskim rynku programem unikatowym.

Akademia Free2Play jest na polskim rynku programem unikatowym. Dzięki niemu można się m.in. dowiedzieć jak stworzyć grę przeglądarkową lub mobilną, pozyskać i utrzymać graczy oraz jak na swoim przedsięwzięciu zarobić. Składa się z części teoretycznej (online) i praktycznej (dwudniowe spotkanie we Wrocławiu). W tym roku potrwa blisko dwa miesiące, do końca listopada. Zapisy właśnie ruszają, a dołączać do Akademii można także w trakcie jej trwania.

2 października na stronie Akademii pojawi się pierwszy kurs. Kolejne publikowane będą w odstępach tygodniowych. Po każdym wykładzie uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i przejść do następnego etapu. Tych, którzy będą najlepsi po całej części teoretycznej, organizator zaprosi na warsztaty do Wrocławia, zapewniając nocleg oraz zwracając koszty przejazdu. W trakcie spotkania będzie okazja do wysłuchania prelekcji mentorów z branży gamingowej oraz do rozwinięcia swoich pomysłów na gry pod okiem ekspertów z Ten Square Games. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a ich autorzy zaproszeni na miesięczne staże w siedzibie organizatora.

Gry zawsze były ważną częścią mojego życia. Kiedy decydowałem o swojej drodze zawodowej, praca przy produkcji gier wydawała mi się niespełnialnym marzeniem, dlatego wybrałem prawo i w tej dziedzinie się rozwijałem. Ukończyłem studia, potem zostałem radcą prawnym i to był ten czas kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest to moje miejsce w życiu. W tym właśnie momencie pojawiła się pierwsza edycja „Akademii”, która wprost idealnie wpisywała się w moje zainteresowanie grami free to play. Obiecałem sobie, że spróbuję i jeżeli wygram to będzie znak, że tu leży moja przyszłość. Akademia okazała się strzałem w dziesiątkę, kurs był świetny, warsztaty we Wrocławiu jeszcze lepsze, no i co dla mnie najmilsze – Akademię wygrałem. Zostałem zaproszony do Wrocławia na staż i tak już w firmie zostałem. Zamieniłem Warszawę na Wrocław a prawo na projektowanie gier. Teraz Wy stoicie przed tą samą szansą. Ze swojej strony powiem tylko, że warto — wspomina 1. edycję Akademii Free2Play jej zwycięzca, Daniel Musianek.

Gry przeglądarkowe i mobilne to jeszcze stosunkowo nowe zjawisko. Ale jest to niezwykle ciekawy i przyszłościowy gatunek. W TSG robimy bardzo dużo takich projektów, zgromadziliśmy już całkiem pokaźnie doświadczenie i chcemy się nim podzielić. Staramy się rozwijać jak najlepsze środowisko dla tworzenia gier „free to play”, a za pomocą Akademii chcemy zainteresować tą niezwykle dynamiczną dziedziną game designe’u jak najwięcej osób — tak do inicjatywy przekonują Arek Pernal i Maciek Popowicz, kierujący TSG.

Zapisy do Akademii trwają tutaj, a najświeższe informacje o wydarzeniu można znaleźć na jego fanpage’u.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News