Apple iPad Air 2: szybszy i… jeszcze cieńszy!

Tak naprawdę można powiedzieć krótko: Air 2 to najcieńszy tablet świata!

Na początku wydawało się, że Air 2 niczym specjalnym nas nie zaskoczy. Ot, nowsza wersja iPada Air, zapewne trochę szybsza i z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych (bo to wiemy już od wczoraj). Tymczasem jest zupełnie inaczej. Na miejscu właścicieli dotychczasowego iPada Air przeżyłbym załamanie nerwowe, wywalił swój beznadziejnie zacofany model do śmieci i jak najszybciej zaczął zbierać na Air 2!

Zacznijmy od tego, co oczywiste. Air 2 jest szybszy, ponieważ wyposażono go w nowy chipset o nazwie A8X. Jego elementami jest nowy procesor (40 procent szybszy od poprzednika) i nowa karta graficzna (250 procent szybsza od poprzednika). Do tego dochodzą nowe czujniki, takie jak choćby wbudowany barometr czy zintegrowany czujnik ruchu.

I tu skończyły się oczywistości, a zaczęło – nieco przedwcześnie – Boże Narodzenie. Worek z prezentami rozwiązał się i zaczęły z niego wypadać same niesamowitości!

Po pierwsze, iPad Air 2 ma tylko 6,1 mm grubości! Jest 18 procent cieńszy od modelu Air. Po drugie, ma niesamowity ekran – pojedynczy, jednolity, laminatowy moduł, w którym całkowicie pozbyto się powietrza, znacząco redukując skłonność do refleksów. Mało tego, wyposażono go w dodatkową powierzchnię antyodblaskową, redukującą odblaski o 56 procent.

Po trzecie, ma baterię, która umożliwiać ma 10 godzin nieprzerwanej pracy (gdzie oni ją zmieścili?). Na pokładzie znalazł się też moduł Wi-Fi w standardzie 802.11ac i czujnik linii papilarnych (pod przyciskiem Home).

Na obudowie (występującej w trzech odmianach kolorystycznych: złotej, srebrnej i szarej) znalazły się dwa aparaty fotograficzne. Ten główny, na tylnej ściance, ma rozdzielczość 8 mln pikseli (przysłona f/2,4) i pozwala między innymi na zapis wideo z częstotliwością 120 kl./s.

Nowy tablet wejdzie do przedsprzedaży 17 października (czyli już jutro), a jego wysyłka do klientów zacznie się pod koniec przyszłego tygodnia.

Dostępne są trzy wersje z Wi-Fi i trzy wersje z Wi-Fi i LTE. Ich ceny przedstawiają się następująco:

Wi-Fi:

16 GB pamięci – 499 dolarów

64 GB pamięci – 599 dolarów

128 GB pamięci – 699 dolarów

Wi-Fi + LTE:

16 GB pamięci – 629 dolarów

64 GB pamięci – 729 dolarów

128 GB pamięci – 829 dolarów

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.