Drony na CES 2015

Jak podaje The Consumer Electronics Association (CEA)® najbliższa edycja wydarzenia CES 2015 będzie gościć jeszcze więcej nowych technologii i przełomowych rozwiązań. Na wydarzeniu po raz pierwszy powstanie też specjalna sekcja poświecona dronom i innym pojazdom bezzałogowym – rynkowi, który w ciągu 5 lat ma być wart ponad 1 miliard dolarów rocznie.

Organizowane przez CEA targi International CES 2015 są największym na świecie wydarzeniem skupiającym wszystkich kluczowych graczy działających na rynku elektroniki użytkowej. Ich najbliższa edycja odbędzie się w dniach

6-9 stycznia 2015 roku w Las Vegas.

W tym roku na wydarzeniu zadebiutuje specjalna sekcja targów poświecona dronom i innym bezzałogowym pojazdom latającym. Na powierzchni ponad 600 m2 kilkanaście firm będzie miało okazję zaprezentować swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Z przeprowadzonych przez CEA ogólnoświatowych badań wynika, że globalny rynek dronów przeznaczonych dla klientów indywidualnych będzie w 2015 roku wart około 130 milionów dolarów – o ponad 55% więcej niż w roku bieżącym. Specjaliści spodziewają się, że jednostkowa sprzedaż tych urządzeń sięgnie 400 000. Analitycy CEA przewidują, że w perspektywie 5 lat ich rynek będzie wart ponad miliard dolarów rocznie.

Sekcja poświecona dronom to tylko jedna z wielu nowości, które zostaną zaprezentowane na International CES 2015. Dynamicznie rozwijają się także te obszary, które już wcześniej były widoczne na targach. W specjalnej Eureka Park swoje projekty pokaże ponad 300 start-upów – o ponad 50% więcej niż podczas poprzedniej edycji wydarzenia. Znacząco wzrośnie także liczba nowości związanych z szeroko rozumianą branżą gier (od mobilnych po komputerowe). Na powierzchni ponad 1350 m2, o 30% większej niż w 2014r., będzie można zobaczyć czym gracze będą się ekscytować w przyszłym roku.

Innowacja to główny motor napędzający naszą branżę – a także prawdziwa siła życiowa International CES — mówi Karen Chupka, Wiceprezes CEA ds. International CES oraz Korporacyjnej Strategii Biznesowej.

Zdjęcie drona z kamerą pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: International CES
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.