Dysk SSD z opcją autodestrukcji

Utrata rodzinnych zdjęć z dysku jest frustrująca i przykra, ale to tylko pryszcz w porównaniu z kradzieżą laptopa wypełnionego poufnymi informacjami korporacyjnymi i tajemnicami handlowymi. W takich momentach największe bezpieczeństwo zagwarantuje tylko fizyczna autodestrukcja dysku.

Brytyjska firma Secure Drives jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży 128-gigabajtowy dysk SSD, który zagwarantuje naszym danym najwyższe bezpieczeństwo. Autothysis128T został wyposażony w moduł GSM oraz opcję autodestrukcji na życzenie. Jeśli dysk wpadnie w niepowołane ręce będziemy mogli zniszczyć go na kilka sposobów:

  • za pomocą SMS-a wysłanego na przypisany do dysku numer komórkowy
  • ustawiając automatyczną opcję samozniszczenia, w przypadku gdy dysk wyjdzie poza zasięg sygnału sieci komórkowej (od 1 do 36 godzin)
  • ustawiając opcję samozniszczenia, w przypadku gdy ktoś wypnie dysk od łącza SATA
  • ustawiając opcję samozniszczenia, w przypadku gdy ktoś będzie chciał otworzyć obudowę dysku
  • ustawiając opcję samozniszczenia, w przypadku gdy rozładuje się bateria podtrzymująca system zabezpieczeń
  • wpisując zdalnie kod PIN do dedykowanego tokena

Niestety gwarantowane bezpieczeństwo nie jest tanie. Za dysk Autothysis128T przyjdzie nam zapłacić 1027 funtów (około 5460 zł) . Opcjonalnie dokupimy token za 111 funtów (590 zł). Dodatkowo po roku czasu będziemy też płacić za kartę SIM – 29 funtów (154 zł) rocznie.

0
Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.