Dziś premiera komputera ROG GR8!

Maluch, który zawstydzi niejedno monstrum dla graczy.

Jego niewielka, 2,5-litrowa obudowa mieści w sobie procesor Intel Core i7, kartę graficzną Nvidia GeForce

GTX 750Ti i do 16GB pamięci DDR3L. Zapewnia wysoką wydajność i obsługę gier w trybie Full HD. Do tego Wi-Fi w standardzie AC, odbiornik Miracast, system Windows 8.1 i możliwość rozbudowy. Całość uzupełnia design obudowy ze wzorami inspirowanymi sztuką Majów oraz podświetlonym logo ROG.

Komputer przygotowany jest na standard 4K/UHD, a do telewizora HDTV podłączymy go za pomocą kabla HDMI lub DisplayPort. Nie zabrakło łączności sieciowej Wi-Fi 802.11ac i Intel Ethernet. W ROG GR8 zastosowano rozwiązanie GameFirst III, które optymalizuje łączność i eliminuje opóźnienia czy zacięcia. Nadaje wysoki priorytet pakietom związanym z grą i przydziela im większą przepustowość, co przekładać się ma na znacznie płynniejszą rozgrywkę. Posiada cztery gotowe tryby nadawania priorytetów i umożliwia samodzielną konfigurację ustawień. Wbudowany Monitor Sieci (Network Monitor) pełni funkcję kontrolną nad ruchem sieciowym i prędkością połączeń.

Fabrycznie zainstalowana aplikacja Steam ułatwia pobieranie gier na ROG GR. Z technologią Steam Big Picture w gry można również grać na ekranie telewizora Full HD. Technologia SupremeFX odpowiada za realistyczne brzmienie. Do tego w ROG GR8 analogowe i cyfrowe komponenty są fizycznie odizolowane, by ograniczyć zakłócenia elektromagnetyczne do minimum. Komputer wykorzystuje japońskie kondensatory audio ELNA.

Obudowa posiada odsuwane pokrywy, które dają łatwy dostęp do dodatkowej wnęki na 2,5-calowy napęd oraz złączy pamięci SO-DIMM. Akcja nie wymaga użycia narzędzi. Komputer w stanie spoczynku pobiera mniej niż 15W energii i osiąga głośność ok. 20dB. Natomiast przy pełnym obciążeniu wynik pomiaru hałasu jest na poziomie 28dB. Wewnątrz ROG GR8 umieszczono duży wentylator i miedziane radiatory, które wydajnie odprowadzają ciepło z procesora i karty graficznej.

Reklama

Asus GR8 będzie dostępny w Polsce pod koniec listopada br. Sugerowana cena detaliczna: od 2999 zł brutto (cena uzależniona jest od konfiguracji).

CHIP również jest obecny na targach PGA 2014 ze swoim stoiskiem. Szykujemy dla was wiele atrakcji, w tym prezentację najnowszych zdobycz techniki w elektronice użytkowej, które mogą przydać się zarówno zapalonym graczom, jak i tym niedzielnym.