Elon Musk ostro ostrzega przed sztuczną inteligencją

Krótki cytat: "To wywoływanie demona!"

Zdaniem Muska to właśnie sztuczna inteligencja stanowić może największe zagrożenie dla człowieka we współczesnym świecie i dlatego powinniśmy zachować ogromną ostrożność podczas jej rozwijania. Jak twierdzi „z rozwijaniem sztucznej inteligencji jest tak, jak z tymi wszystkimi historyjkami o wywoływaniu demona. Facet, który to robił, wierzył, że uda mu się nad nim zapanować poprzez pentagram czy święconą wodę. Nie udało mu się”.

Niezwykłej wagi dodaje tym słowom fakt, że nie wypowiedział ich ktoś mało inteligentny albo ktoś sprzeciwiający się rozwojowi techniki. O Musku można by opowiadać wiele, ale wśród najważniejszych określeń na pewno znalazłyby się takie jak „wizjoner” czy „genialny wynalazca”. Człowiek, który prowadzi równocześnie kilka firm zmieniających oblicze technologiczne współczesnego świata. Człowiek, którego firma SpaceX ma już plany kolonizacji Marsa.

I właśnie taki ktoś ostrzega przed sztuczną inteligencją! Właśnie taki ktoś mówi, że jest ona groźniejsza dla ludzkości niż broń jądrowa. To może dawać do myślenia…

Zdjęcie postaci z czerwonymi oczami pochodzi z serwisu Shutterstock.