Eric Schmidt o Apple: to wspaniale, że w końcu nas doganiają

Rywalizacja pomiędzy Apple i Google trwa od dawna, więc nikogo nie powinno zdziwić kolejne starcie dyrektorów generalnych obu firm.

W zeszłym miesiącu, Tim Cook w wywiadzie udzielonym dla Charlie’ego Rose’a skrytykował praktyki Google’a związane ze zbieraniem danych użytkowników. Zresztą nie pierwszy raz, z okazji premiery iPhone’a 6, Cook opublikował również list otwarty, w którym przestrzegał użytkowników Apple’a przed darmowymi usługami Google’a i Facebooka. Według Cooka, dane użytkowników takich ekosystemów są towarem, w dodatku strasznie słabo zabezpieczonym.

Eric Schidt w wywiadzie dla telewizji CNN, którego udzielił w tym tygodniu odpowiedział na te zarzuty, twierdząc, że Tim Cook ma po prostu złe informacje na temat polityki i technologii stosowanych w Google’u. Schmidt stwierdził, że systemy Google’a były i są najlepiej zabezpieczonymi systemami w branży, a samo Google od lat jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i szyfrowania danych. Schmidt w słodko gorzki sposób dogryzł też firmie Cooka, twierdząc, że to wspaniale, że Apple w końcu dogania Google, jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa danych swoich użytkowników.

Pozostaje nam teraz czekać na odpowiedź Cooka. Chociaż może on czekać na odpowiedni moment. Jak na razie tysiące internautów „googlują” skradzione z chmury Apple’a roznegliżowane zdjęcia hollywoodzkich aktorek. Nie jest to najlepszy moment, żeby chwalić się bezpieczeństwem danych swoich użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.