Google inwestuje fortunę w Magic Leap. Nikt nie wie o co chodzi

Magic Leap to firma, która istnieje od 2011, jednak dopiero teraz zainteresowali się nią najwięksi gracze. Google, Qualcomm, wytwórnia Legendary Entertainment oraz duże fundusze inwestycyjne zainwestowały w tajemniczy projekt Magic Leap 542 miliony dolarów!

Szczegóły projektu są tajne i Magic Leap rozmawia o nich tylko po podpisaniu umowy o poufności, więc jak na razie możemy tylko domyślać się i wyciągać wnioski z enigmatycznych wypowiedzi dobrze poinformowanych osób. Wszyscy jednak zgadzają się co do tego, że będzie to kolejny przełom, jeśli chodzi o przenośne technologie.

Google zainteresował się projektem osobiście, o czym świadczy fakt, że inwestycja od Google przyszła z centrali firmy, a nie tak jak zazwyczaj z funduszu inwestycyjnego Google Ventures. Gigant z Mountain View zrobił też wszystko, aby umieścić swoich ludzi w strukturach Magic Leap – Sundar Pichai, wiceprezes ds. Androida, przeglądarki Chrome i aplikacji Google’a zostanie członkiem zarządu Magic Leap, a Don Harrison, wiceprezes Google’a ds. rozwoju korporacyjnego obejmie rolę obserwatora. Oprócz tego w roli doradcy w Magic Leap pojawi się również dr Paul Jacobs, członek zarządu firmy Qualcomm.

O co chodzi?

Prawdopodobnie o nowy interfejs dla smartfonów przyszłości. Firma Magic Leap znana była do tej pory jako producent „platformy biomimetycznej” o nazwie Dynamic Digitalized Lightfield Signal, która miała zastąpić tradycyjne wyświetlacze w smartfonach, czymś w rodzaju interfejsów wirtualnej rzeczywistości. Najwięcej szczegółów zawiera wypowiedź prezesa Legendary Entertainment, Thomasa Tulla:

Nie mam pojęcia, jak nazwana zostanie ta kategoria interfejsów. Istotne jest, że rozszerza ona to, co widzisz i wprowadza cię w swój świat w całkowicie realistyczny, pochłaniający sposób, nie męcząc przy tym oczu ani mózgu.

Serwis Fast Company twierdzi, że w jednej ze swoich wypowiedzi Tull używa słowa „okulary”. Bardzo często w wypowiedziach innych „dobrze poinformowanych” osób pojawiają się również zwroty „wirtualna rzeczywistość” i „rzeczywistość rozszerzona”.

Od samych pracowników Magic Leap dowiadujemy się tylko, czym nie będzie ich nowa technologia:

To nie holografia ani nie stereoskopowe 3D. Nie potrzebujesz wielkiego robota, by trzymał ci to nad głową, nie musisz być w domu, by tego używać. Nie jest to wykonane z powszechnie dostępnych części. To nie telefon włożony w obudowę View-Master.

Jak sami widzicie, konkretów jest bardzo mało. Możemy mieć tylko nadzieję, że ta nowa, tajna technologia rzeczywiście okaże się być „the next big thing”. Google z pewnością w to wierzy.

0
Źródło: wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.