HP dzieli się na dwa

Firma HP potwierdziła krążące od niedawna plotki na temat jej podziału na dwa osobne byty. Pierwszy z nich ma zająć się rynkiem konsumenckim, drugi zaś korporacjami.

Na skutek podziału, z HP mają powstać dwie, luźno powiązane ze sobą firmy. Pierwsza z nich, HP Enterprise, ma zajmować się oprogramowaniem, infrastrukturą i usługami dla korporacji. Druga z nich, która zachowa nazwę HP i logo, skupi się na drukarkach i urządzeniach konsumenckich, takich jak laptopy czy tablety.

HP spodziewa się, że transformacja ma zostać zakończona do trzeciego kwartału 2015 roku. Dyrektorem generalnym HP Enterprise ma zostać aktualna dyrektorka generalna HP, a więc Meg Whitman. Rządy w HP ma objąć Dion Weisler, a wiec obecny szef działu druku i urządzeń osobistych. Whitman ma również pełnić funkcję szefa zarządu HP.

HP jest zdania, że dzięki temu podziałowi obie firmy będą w stanie dynamiczniej się rozwijać. Jako przykład podaje szybsze wprowadzenie drukarek 3D do portfolio konsumenckich produktów. Na razie nie wiadomo jak ten podział wpłynie na umowy partnerskie z takimi firmami, jak Google (Chrome OS, Android) czy Microsoft (Windows).

0
Źródło: HP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.