HP Sprout: najbardziej niesamowity komputer stacjonarny, jaki wchodzi właśnie do sprzedaży

Najbardziej nowym produktem HP zachwycą się artyści i projektanci, którzy marzą o przenikaniu świata wirtualnego i fizycznego. Rozwiązania, z których czerpie Sprout mają wpłynąć na kreatywność użytkownika i sprawić, by praca przy komputerze była bardziej intuicyjna oraz przyjemna.

Graficy już dawno zrezygnowali z myszek na rzecz tabletów graficznych. HP zdecydowało się jeszcze wyeliminować klawiaturę i zastąpić ją ciekawym interfejsem. Nad 27-calowym monitorem o rozdzielczości 1080 pikseli umieszczono skaner 3D, dzięki któremu komputer nie tylko będzie w stanie odczytać nasze gesty ale też przenosić obiekty do świata cyfrowego. W ten sposób np. łatwo zeskanujemy książki czy ilustracje, które następnie wykorzystamy w programach graficznych.

Ale to dopiero początek. W tej samej części urządzenia umieszczono bowiem rzutnik, który wyświetli na dołączonej do zestawu dotykowej 20-calowej macie drugi obraz. Może to być okienko do rysowania, dotykowy interfejs do danej aplikacji czy po prostu wirtualna klawiatura. Możliwości są ograniczone jedynie przez twórców aplikacji.

Oprócz innowacyjnych funkcji HP Sprout to też całkiem solidny pecet. Został wyposażony w procesor Intel Core i7 4790S wspierany przez 8 GB RAM-u i kartę graficzną Nvidia GeForce GT 745A z 2 GB pamięci. Użytkownik otrzyma 1 TB przestrzeni dyskowej, a całość ma działać pod kontrolą Windows 8.1. HP Sprout pojawi się w sprzedaży 9 listopada w cenie 1899 dolarów.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.