HTC One (E8): oficjalna premiera w Polsce

HTC zaprezentował model HTC One(E8). Wyraźna zmiana wzornictwa cenionego flagowca HTC wprowadza w modelu One (E8) zupełnie nowe materiały i nową gamę kolorów.

Jak twierdzi Peter Chou, prezes zarządu firmy HTC:

HTC One (M8) wyznacza nowy standard na rynku smartfonów. Modelem HTC One (E8) chcemy wskazać nowy, niezwykły kierunek. Nowy smartfon umiejętnie łączący styl i funkcjonalność zapewnia użytkownikom wrażenia, jakich oczekują od smartfona z rodziny HTC One.

Według producenta, HTC One (E8) to urządzenie idealne dla osób dbających o wygląd i wizerunek, mniej „szare” od HTC M8. Obudowa wersji E8 dostępna jest w wielu kolorach i różnych wariantach wykończenia.

Za wrażenia multimedialne odpowiadają natomiast podwójne przednie głośniki i najnowsza technologia HTC BoomSound. Ciekawostką są również wbudowane czujniki technologii HTC Motion Launch, które umożliwiają wykrywanie położenia i ruchu. Rozwiązanie to pozwala korzystać ze smartfona bez konieczności dotykania ekranu.

Sercem smartfona jest 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801. Do tego 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozbudowy przez kartę microSD oraz akumulator o pojemności 2600 mAh. Z przodu telefonu umieszczono dysponujący szerokokątnym obiektywem aparat z matrycą typu BSI o rozdzielczości 5 mln pikseli, natomiast główny moduł fotograficzny ma matrycę typu BSI o rozdzielczości 13 mln pikseli i obiektyw z maksymalnym otworem przysłony f/2,2. Zarówno przedni, jak i tylny moduł fotograficzny umożliwia nagrywanie filmów Full HD (1080p).

Sympatyczny dodatek do telefonu stanowi etui HTC Dot View, wyświetlające na kolorowej matrycy wielopunktowej powiadomienia i inne komunikaty.Co ciekawe, dzięki technologii Motion Launch można sprawdzać najnowsze informacje i odbierać połączenia bez potrzeby otwierania etui.

HTC One (E8) na terenie Polski będzie dostępny od listopada wyłącznie u operatora Play i w sieciach sprzedaży detalicznej. Jego cena nie została na razie podana.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.