iPhone 6 ma powolny start na Allegro

W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży obrót 6. generacją iPhone-a na Allegro wyniósł 3,5 mln zł. Sprzedaż nowego iPhone-a kształtuje się na niezłym poziomie, ale liderami rynku wciąż pozostają starsze modele serii 4-tej i 5-tej. Serwis TradeWatch.pl – monitorujący handel na Allegro – przygotował szczegółowy raport dot. sprzedaży najnowszego dziecka firmy z Cupertino.

Od 16 września 2014 roku do 15 października 2014 obrót nowymi smartfonami marki Apple wyniósł ponad 8,5 mln zł, a sprzedano 4278 sztuk. Allegrowicze najczęściej kupowali iPhone 5S, stanowiący 33,1% wszystkich modeli, na drugim miejscu znalazł się iPhone 4S z 18,7% udziałem. iPhone 6 zajął dopiero 3. miejsce, a wersja iPhone 6 Plus jest zaledwie na 7. pozycji.

Jak sprzedaje się iPhone 6? Zaskakiwać może, iż najnowsze dziecko Appla jest dopiero na 3. pozycji w rankingu modeli. Sprzedano 766 telefonów o łącznej wartości ok. 2,7 mln zł. Niestety ceny przekraczające 3,5 tys. zł lub nawet 4 tys. zł są wciąż zbyt wysokie dla kupujących. W połowie września średnia cena iPhone 6 sięgała ok 3,9 tys. zł – natomiast już miesiąc później spadła do ok. 3,3 tys. zł. Można więc zakładać, iż w najbliższym czasie – wraz ze spadkiem cen – wzrośnie sprzedaż 6-tki.

Wersja Plus wypada natomiast dużo słabiej. Tylko 183 sprzedane sztuki za kwotę ok. 777 tys. zł. To oznacza, że zaledwie co piąty iPhone 6 sprzedaje się w wersji Plus. Niewątpliwie jednym z powodów jest wyższa cena modelu Plus (ponad 4,2 tys. zł). Jednakże klienci obawiają się także tendencji do „wyginania” większego iPhone-a. Ostatnio sprawa roztacza się szerokim echem w Internecie.

Jaki był udział poszczególnych wariantów pamięci? Nowy iPhone występuje w 3 wariantach pamięci: 16 GB, 64 GB oraz 128 GB. W przypadku iPhone 6 najczęściej wybierany był model z 16 GB pamięci. Natomiast wersja Plus najpopularniejsza była z pamięcią 64 GB.

Jaki obrót osiągnął najlepszy sprzedawca? Z danych z serwisu TradeWatch wynika, że lider zestawienia sprzedał łącznie 265 nowych telefonów firmy Apple (wszystkie modele) na łączną kwotę ponad 420 tys. zł – tym samym osiągnął prawie 5 % udział w sprzedaży nowych iPhone-ów. Sprzedawca na 2. miejscu w rankingu też uzyskał podobny obrót (ponad 400 tys. zł). Natomiast kolejni gracze już wyraźnie odstają od liderów – sklep który uplasował się na 3. pozycji – sprzedał telefony za ok 273 tys. zł.

Kiedy i jak kupujemy iPhone-y? Najwięcej telefonów Appla sprzedaje się w porze południowej (godz. 11-13) szczególnie we wtorki, środy i piątki. Zdecydowana większość sprzedawana jest poprzez oferty KupTeraz od sprzedawców z kontami firmowymi.

0
Źródło: TradeWatch.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.