LG uśmiecha się do graczy komputerowych

Firma LG Electronics poszerza obszar rozrywki przenoszącej widzów w wirtualną rzeczywistość i wprowadza trzy innowacyjne monitory, które mają zadowolić wymagających graczy już podczas największej imprezy gamingowej - Poznań Game Arena 2014.

Innowacyjne ekrany modeli LG 24GM77, 31MU97 oraz 34UC97 mają sprawdzić się zarówno w bardzo wymagającym środowisku gier komputerowych, gdzie liczy się przede wszystkim czas reakcji oraz pole widzenia, jak również wśród projektantów i grafików, którzy mają dostrzec dzięki nim każdy detal.

„Poznań Game Arena to największe w roku wydarzenie na polskim rynku gier i jednocześnie doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych monitorów LG, które z całą pewnością zostaną docenione przez wymagające środowisko graczy. Szczególnie jesteśmy ciekawi opinii na temat modelu z zakrzywionym ekranem.” — powiedział Paweł Gusiew, trade manager w firmie LG Electronics Polska.

Nowy ekran LG wyposażony został także w opcję Dynamic Action Sync, dzięki której karta graficzna sprawniej współpracuje z monitorem zmniejszając czas potrzebny na wyświetlenie wygenerowanego obrazu, co przekłada się na odpowiednio szybszą reakcję gracza. Nie można zapomnieć, że 24GM77 wyposażono w technologię Black Stabilizer, która zapewnia pełną widoczność nawet w przypadku scen pełnych głębokich cieni i wysokich kontrastów oświetlenia takich jak rozgrywających się w piwnicach, lochach czy w scenerii nocnej. Funkcja ta automatycznie rozpoznaje najciemniejszy obszar i rozjaśnia go, tak aby zapewnić graczowi pełne pole widzenia.

Dodatkowo w obudowę monitora wbudowano panel, na którym gracz znajdzie joystick oraz 5 przycisków, za pomocą których dostosować może ustawienia do jego potrzeb. Komfort gry ma wzrosnąć dzięki podstawie pozwalającej na ustawienie ekranu na odpowiedniej wysokości i pod dowolnym kątem.

Prawdziwe 4K dla kochających detale

Podczas PGA miała miejsce również premiera monitora, który swoimi parametrami przykuje uwagę nie tylko graczy, ale także grafików, animatorów, fotografów i wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnej rozdzielczości. LG 31MU97 jest wyposażony w 31-calowy panel 4K (4096 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o wyjątkowej ostrości. Dodatkowo w monitorze 31MU97 zastosowano panel IPS, który pokrywa paletę barw Adobe RGB. Graficy i montażyści mogą być pewni, że tworzone przez nich obrazy będą zgodne z tymi, które widziane są okiem kamery, ponieważ barwy 31MU97 posiadają standard Digital Cinema Color. Tym bardziej, że dzięki 10-bitowej głębi monitor pozwala na odtworzenie 64-krotnie większej liczby kolorów niż wyświetlacze z 8-bitową głębią. W nowy monitor LG wbudowano dwa głośniki 5W, które w połączeniu z funkcją MAXXAUDIO mają pozwalać cieszyć się dźwiękiem w dobrej jakości.

Monitor posiada również odpowiednio dostosowaną obudowę – ekran można obrócić tak by prezentował obrazy zarówno w pionie, jak i w poziomie. Inżynierowie pomyśleli także o innych sprzętach, które często towarzyszom w pracy grafikom, w tym stacjach graficznych Mac i wyposażyli monitor w 2 wejścia HDMI, wejście Mini DisplayPort oraz 3 porty USB 3.0.

Zakrzywiony monitor dla głębszego spojrzenia

LG jako pierwsza marka na świecie zaprezentowała także monitor o zakrzywionym ultrapanoramicznym ekranie 21:9. Dzięki rozdzielczości QHD (3440 x 1440) jest to rozwiązanie zarówno dla graczy, profesjonalistów, jak i do codziennego użytku. Monitor posiada 2,4-krotnie większą powierzchnię roboczą niż monitor Full HD, a dzięki krzywiźnie dostarcza większwj głębi obrazu. Kolory w ponad 99% pokrywają się z barwami sRGB, co gwarantuje, że grafika wyświetlana na ekranie będzie wyglądać tak samo, jak na wydruku. Podobnie jak monitor 4K, ultrapanoramiczny model 21:9 wyposażony został w funkcje MaxxAudio i dwa głośniki – w tym wypadku o mocy 7W.

Monitor 34UC97 wyposażony został w dwa porty Thunderbolt2, pozwalające na bezpośrednie podłączenie komputera Mac oraz pamięci masowej Pegasus2, a także na czterokrotnie szybsze przesyłanie danych niż przez port USB 3.0.

LG Chromebase – all-in-one dla miłośników Internetu

Ostatnim już monitorem, który zadebiutował podczas PGA jest LG Chromebase 22CV241 – panoramiczny wyświetlacz wyposażony w najpopularniejsze aplikacje firmy Google, takie jak Gmail, YouTube, Hangouts, czy Dokumenty. Jego użytkownicy mogą cieszyć się nieskończonymi zasobami internetu i sklepu Chrome Web Store bez potrzeby podłączania komputera. LG Chromebase jest zintegrowanym urządzeniem, w którym zamknięto procesor Intel Celeron, stereofoniczne głośniki i system operacyjny Chrome OS – może więc zastępować tradycyjny komputer multimedialny lub biurowy.

Użytkownik może przechowywać swoje pliki na dysku Google, którego 100GB pamięcią może cieszyć się przez dwa lata bezpłatnie. Oprócz tego posiadacze LG Chromebase mają do dyspozycji darmową 2-miesięczną subskrypcję usługi Google Play Music All Access, stałą automatyczną aktualizację systemu oraz oprogramowanie antywirusowe.

Komputer LG Chromebase włącza się w kilka sekund i posiada tryb czytnika oraz stale włączony zaawansowany system Flicker Safe, który chroni oczy użytkowników, zapobiegając nadmiernemu migotaniu obrazu oraz ograniczając niebieską poświatę.

Nowe monitory LG będą dostępne w sprzedaży w cenach:

  • 34UC97 – 4499 PLN
  • 31UM97 – 5199 PLN
  • 24GM77 – 1449 PLN
  • Chromebase 22CV241 – 1349 PLN
0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.