Lista smartfonów, które dostaną Androida 5.0 Lollipop

Powtarza się scenariusz, który przerabialiśmy przy okazji każdej większej premiery nowej odmiany systemu mobilnego Androida – użytkownicy starszych modeli smartfonów zadają sobie pytanie: kiedy ich telefon również dostanie odpowiednią aktualizację? Albo: czy w ogóle ją dostanie?

Z dnia na dzień zwiększa się liczba deklaracji producentów, którzy informują o zamiarze dokonania takiej aktualizacji, często podając przy tym jakieś ramy czasowe i nazwy modeli. Oczywiście w pierwszej kolejności smak nowych lizaków poznają użytkownicy sprzętu „firmowanego” przez Google’a, czyli Nexusów 4, 5, 7 i 10 (podobno już 3 listopada). To samo dotyczy urządzeń produkowanych w ramach programów Android One oraz Google Play Edition.

Na czele grupy, która jako pierwsza wkroczy do obozu lizakowego Androida 5.0 znajduje się też oczywiście Motorola. Aktualizacje dostaną szybko modele Moto E, G i X, a także urządzenia sprzedawane pod innymi markami, np. Verizon Droid Mini, Maxx i Ultra.

Dość konkretnie o swoich planach informuje też firma HTC. Jak twierdzi, jej flagowe smartfony otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop w przeciągu 90 dni od momentu otrzymania przez firmę gotowych kodów. Podobną deklarację złożyła też firma OnePlus. O swoich planach upograde’owania tabletu Shield poinformowała też Nvidia .

Sony

również potwierdziło wstępnie plany wprowadzenia najnowszej wersji systemu Android do swoich urządzeń z serii Z. Modele Z2 i Z3 mają ją otrzymać na początku roku 2015. Na liście kandydatów do lizaka jest jednak znacznie więcej modeli: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact.

I… to na razie tyle. Wśród najważniejszych graczy, którzy zachowują powściągliwe milczenie, są przede wszystkim dwaj wielcy producenci koreańscy:

LG

i Samsung. Nic pewnego nie wiadomo też na razie na temat urządzeń Acera ,

Asusa

,

Huawei

czy Xiaomi, natomiast mimo to możemy mieć uzasadnioną nadzieję, że do aktualizacji systemu dojdzie. Przynajmniej w przypadku topowych modeli smartfonów i tabletów tych firm.

0
Źródło: engadget.com, vr-zone.com, inne
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.