Opaska Microsoft Band zaprezentowana oficjalnie!

W końcu i Microsoft dołączył do klubu producentów "technologii ubieralnej" (czym prędzej musimy zmienić to tłumaczenie). Microsoft Band to opaska fitness, która kolekcjonuje dane o aktywności fizycznej swojego użytkownika.

Dane zbierane są przez mobilną aplikację dostępną na Androida, iOS oraz oczywiście na Windows Phone. Opaska od Microsoftu kolekcjonuje takie dane jak: liczba wykonanych przez nas kroków, tętno, spalone kalorie oraz jakość naszego snu.

Oprócz dbania o nasze zdrowie, Microsoft Band jest w stanie wyświetlać również powiadomienia z naszego telefonu, oraz dodawać nowe – za pomocą Cortany, asystenta głosowego Microsoftu. Opaska wyświetla też godzinę, ale tego zapewne domyśliliście się sami. Jak na razie nowy gadżet dostępny będzie tylko w Stanach Zjednoczonych – decydując się na premierę tylko na swoim rodzimym rynku, Microsoft podkreśla, że Microsoft Band będzie dostępna w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Przynajmniej na początku. Jej cena, jak na USA, nie jest zbyt wygórowana – 199 dolarów (ok. 670 złotych).

Gracze i fani marki Xbox z pewnością chcieliby również wiedzieć, że za wygląd opaski odpowiada Quentin Morris – człowiek, który zaprojektował pada do Xboxa One.

Jeśli chodzi o dostępność w Polsce, to na oficjalne kanały dystrybucji chyba nie ma co liczyć. Niestety Microsoft Polska potwierdził, że Microsoft Band nie jest i nie będzie dostępny w naszym kraju.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.