PGA 2014: sprawdźcie, co działo się na naszym stoisku!

Tegoroczna edycja PGA pobiła wszelkie rekordy ustanowione w poprzednich latach. 59 400 zwiedzających, ponad 700 stanowisk oraz 105 firm obecnych na Poznań Game Arena, wśród których nie zabrakło oczywiście naszej redakcji i stoiska CHIP-a, które w trzy dni odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco formułę i oprócz prezentowania najnowszych gadżetów, chcieliśmy przystosować nasze stoisko w taki sposób, żeby wpisywało się w charakter imprezy zorganizowanej przede wszystkim dla graczy. Mamy nadzieję, że się udało.

Naszym motywem przewodnim była oczywiście rywalizacja. Czy to na torze wyścigowym przygotowanym dla kulek Sphero sterowanych tabletami Lenovo Yoga, czy przed ekranem tabletu Nvidia Shield, na którym uczestnicy targów zacięcie walczyli o gadżety ufundowane przez Nvidię, czy wreszcie w konkursie Acera, w którym najlepsi wirtualni kierowcy walczyli o pierwsze miejsce w grze Grid: Autosport i o komputer Acer Aspire V15 Nitro – ducha rywalizacji czuć było wszędzie.

Oprócz tego bardzo chętnie udzielaliśmy krótkich kursów pilotażu dronów firmy AR. Drone – zarówno tych latających, jak i jeżdżących po ziemi, czy też skaczących po naszym logo.

Oczywiście nie zapomnieliśmy również o kreatywności graczy – jak co roku, razem z firmą Wacom udało nam się zorganizować konkurs graficzny, podczas którego ponownie uczestnicy PGA stworzyli niepowtarzalne prace. Co prawda, uwagę niektórych uczestników naszego graficznego konkursu rozpraszały mini-komputery Zotac Sphere, które żeby działały bezproblemowo wyposażyliśmy w pamięci i dyski SSD firmy Kingston. Kilku uczestników nie chciało uwierzyć, że te maluchy są w stanie zapewnić komfortową pracę podczas rysowania na tabletach Wacoma, jednak szybko rozwiewaliśmy ich wątpliwości.

Dość nietypową atrakcją był konkurs fotograficzny. Zadaniem jego uczestników było sfotografowanie trzech tabletów Lenovo Yoga, które przed wykonaniem zdjęcia trzeba było ułożyć w jak najciekawszej kompozycji. Tym razem to my nie mogliśmy uwierzyć w kreatywność niektórych uczestników.

Niemałą furorę zrobiły też czytniki firmy Pocketbook. W oświetlonej hali targowej ciężko było przetestować podświetlenie ekranu w modelu Ultra, za to wodoodporne Pocketbooki Aqua większą część targów przeleżały w naszym naczyniu z wodą. Jako jedyni mieliśmy też cyfrowe ramki na zdjęcia Zoom.me – ich ekspozycja z pewnością zmieniła świąteczną listę prezentów niektórych uczestników.

Po gorączkowych telefonach, wykonywanych w ostatniej chwili, udało nam się również pokazać polską grę Lords of The Fallen, której premiera odbyła się dopiero dwa dni po zakończeniu PGA. Prezentowaliśmy rzecz jasna wersję na peceta. Grając w nią, przy okazji można było przetestować klawiatury i myszki dla graczy firmy Genius, która wyposażyła w peryferia komputerowe również nasze stanowiska graficzne.

Punktem kulminacyjnym był dla nas nieoficjalny finał konkursu Acera. W niedzielę, dwóch najszybszych do tej pory kierowców ponownie stanęło w szranki, próbując pobić aktualny rekord okrążenia i tym samym wygrać Acera Nitro. Po zaciętym pojedynku, najlepszy czas wykręcił Bartosz Owsianny. Jego rywal: Paweł Zieliński zachował się jak na prawdziwego rajdowca przystało, pogratulował przeciwnikowi i obiecał rewanż podczas przyszłorocznej edycji. Zrobimy wszystko, żeby im to umożliwić.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i po trzech dniach istnego szaleństwa zasilanego napojami energetycznymi i pizzą, rozmowach z czytelnikami, pokazywaniu im najfajniejszych gadżetów i czuwania nad tym, aby zorganizowane przez nas konkursy i atrakcje nie rozczarowywały, targi PGA dobiegły końca. To kolejny raz, kiedy jesteśmy dumni z tego, że CHIP jest częścią tej kultury w Polsce i że ponownie mieliśmy okazję, żeby przekonać się o tym na własnej skórze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom PGA 2014, którzy nas odwiedzili i mamy nadzieję, że zobaczymy się w tym samym miejscu za rok.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.