Plastc – jedna karta, by wszystkimi rządzić

Wystarczy kilka kart płatniczych i lojalnościowych,by w portfelu zaczęło brakować miejsca. Tu z pomocą może przyjść Plastc - gadżet, który zawiera w sobie dane ze wszystkich pozostałych kart.

Plastc to magnetyczna karta z e-inkowym wyświetlaczem dotykowym, która pomieści w sobie dane z 20 tradycyjnych kart – płatniczych, kredytowych czy lojalnościowych. Korzystanie z niej jest bardzo proste – wystarczy odblokować kartę gestem, wybrać na wyświetlaczu interesujący nas rodzaj karty i wprowadzić PIN. W polu wyświetlacza pokazany zostanie nie tylko numer karty, ale też inne dodatkowe dane np. cyfrowy podpis, zdjęcie czy kod QR. Nie zabrakło także modułu NFC.

Plastc komunikuje się z naszym smartfonem przez Bluetooth 4.0, a dedykowana aplikacja pozwala nam sprawnie zarządzać kartami i środkami z kont. Jako zabezpieczenie posłuży nie tylko PIN ale także funkcja rozpoznawania twarzy. Zastosowano tu także opcję znaną z ubieralnych gadżetów – jeśli zostawimy kartę z dala od naszego smartfona od razu otrzymamy stosowne powiadomienie. Tym samym raczej nie zgubimy jej w sklepie. Na jednym ładowaniu karta powinna wytrzymać 30 dni. Proces ładowania akumulatorka następuje metodą bezprzewodową.

Plastc trafi na rynek latem przyszłego roku. Na razie można go zamówić w przedsprzedaży za kwotę 155 dolarów.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.