Polska jednak nie jest mistrzem świata w siatkówce?

Pracownicy firmy AVG ostrzegają przed nową formą wymuszeń płatnych subskrypcji SMS na Facebooku. Kuszą nas "ważnym newsem ze świata sportu". Na szczęście, fałszywym.

Błąd Wlazłego unieważnił mecz? Na tablicy znajomego widzimy wiadomość, która może zatrwożyć nie tylko kibiców siatkówki – poprzez rzekomy błąd Mariusza Wlazłego Polsce zostało odebrane mistrzostwo świata. Miało się to stać po późniejszej wideo weryfikacji meczu.

Owa fałszywa wiadomość ma zachęcić do dwóch akcji: po pierwsze rozprzestrzeniania spamu na tablicach swoich i waszych znajomych, po drugie – ma zachęcić do wykupienia płatnej subskrypcji SMS.

Nie klikaj w takie wiadomości! Oczywiście, w obu przypadkach, nie znajdziemy materiałów dotyczących meczu. Podając numer telefonu – zgadzamy się na otrzymanie dwóch wiadomości motywacyjnych w tygodniu (każda za 4,92 zł netto). Dodatkowo w regulaminie strony jasno jest zaznaczone, że może ona zawierać informacje nieprawdziwe.

Praktycznie co 1-2 tygodnie mamy do czynienia z kolejnymi mutacjami wymuszeń kliknięć „Lubię To” — wyjaśnia Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG –

Świadczy to o jednym: na te treści stale daje się nabierać szerokie grono internautów. A subskrypcja może ich potem słono kosztować – apelujemy zatem, by uważać na kontrowersyjne treści, a gdy widzimy je na profilach naszych znajomych – bezzwłocznie ich o tym informować.

0
Źródło: AVG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.