Portal: giętki smartfon na… rękę

Prawie jak Pip-Boy.

Za 300 tys. dolarów ten start-up obiecuje wprowadzić do sprzedaży smartfona o przekątnej ekranu wynoszącej 4 lub 6 cali, który dzięki giętkiej konstrukcji i specjalnej obudowie wygodnie założymy na rękę. Być może nie wszystkim przypadnie do gustu taki design, ale znam wielu geeków, którzy oszaleli by na punkcie takiego urządzenia…

W środku urządzenia znalazłyby się 2 GB RAM-u, 64 GB miejsca na dane, 2 kamerki, akcelerometr, żyroskop, kompas, barometr, Bluetooth 4.0, NFC, GPS i akumulator o pojemności 3200 mAh. Nie zabrakłoby także łączności WiFi i LTE. Całość pracowałaby na specjalnie przygotowanej nakładce opartej na Androidzie. Do tego Portal miałby być wodoodporny przynajmniej do 10 metrów. Jego cena została ustalona na poziomie 400 dolarów.

A gdzie jest haczyk? Niedługo po uruchomieniu kampanii na Indiegogo strona projektu nieoczekiwanie zniknęła z serwisu. Powodem okazało się zgłoszenie praw autorskich – podobny koncept został już opatentowany przez niezależnego twórcę. Jeśli prawnikom Arubixs nie uda się wyjaśnić tej sprawy być może Portal w ogóle nie trafi do sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News