Samsung Galaxy Note 4 trafia do Polski

Dziś rusza w Polsce sprzedaż jednego z najbardziej oczekiwanych telefonów - Samsung Galaxy Note 4. Rozbudowane funkcje rysika S Pen oraz wyświetlacz Super AMOLED to podstawy technologii najnowszego smartfonu z serii Note.

Galaxy Note 4 wyposażony został w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (2560×1440) wykonany w technologii Super AMOLED. Dzięki dużemu ekranowi, udoskonalona funkcja Multi Window działa tak, że praca z kilkoma aplikacjami jednocześnie staje się łatwiejsza. Aplikację można otworzyć w trybie pełnoekranowym, na dzielonym ekranie lub w formie pływającego okienka. Można swobodnie zmieniać ułożenie i wielkość okienek za pomocą rysika.

Galaxy Note 4 został wyposażony w nowy aparat fotograficzny, który robi jaśniejsze i bardziej ostre zdjęcia. Urządzenie posiada matrycę wielkości 16 megapikseli oraz premierowy system stabilizacji optycznej (Smart Optical Image Stabilizer), dzięki któremu udało się wyeliminować wpływ drgań na jakość zdjęcia. Co za tym idzie, można bezpiecznie wydłużyć czas ekspozycji w trudnych warunkach oświetleniowych. Z przodu Note’a 4 znajdziemy aparat z jasną (F1.9) optyką, rozdzielczością 3,7 megapiksela i możliwością robienia zdjęć z kątem widzenia nawet 120 stopni, co sprawia, że tworzenia autoportretów (także ze znajomymi) jest dziecinnie proste.

Galaxy Note 4 to też szybkie ładowanie baterii i tryb oszczędzania energii. W obudowie Note 4 umieszczono kilka mikrofonów i głośnik nowej konstrukcji, dzięki czemu działa aktywny filtr dźwięków otoczenia, co przydaje się szczególnie tam, gdzie jest głośno. Co ciekawe – wbudowany dyktafon może nagrywać dźwięk dookólny. Podczas odtwarzania możemy zwiększyć głośność lub wyizolować dźwięk płynący z danego kierunku, co przydaje się na przykład w przypadku zarejestrowanych dyskusji w większym gronie.

W Galaxy Note 4 udoskonalono działanie czytnika linii papilarnych i po raz pierwszy w historii urządzeń mobilnych zastosowano czujniki promieni UV oraz saturacji krwi.

Nowy S Pen naśladuje narzędzia pisarskie, do których przywykliśmy – ołówki, pędzle, aerografy, długopisy. Menu Air Command, dostępne w każdej chwili pozwala na wybranie często wykonywanej czynności w kilka sekund. Od ręki zrobimy notatkę, szkic, wytniemy z obrazka czy strony WWW intersujące nas elementy. Nowa funkcja Smart Select umożliwia wykorzystanie rysika S Pen tak, jak używamy myszy w komputerze – możemy rysikiem wybrać wiele elementów (zdjęć, plików czy wiadomości) i przeciągnąć je na przykład na aplikację pocztową w celu wysłania kolekcji.

W notatkach przygotowywanych na Note 4 połączymy tekst, tekst pisany odręcznie, rysunki, zdjęcia, wideo – wszystko co nam potrzebne do zapamiętania idei. Możemy zrobić zdjęcie odręcznej notatki, tekstu czy wykresu na tablicy a smartfon zamieni je w notatkę S Note.

W Galaxy Note 4 zastosowano nowe pomysły i nowe podejście do designu. To smukły smartfon z metalową ramką i detalami obudowy dopasowanymi do ekranu. Powierzchnia ekranu jest wykonana w technologii 2.5D, podobnej do zastosowanej kiedyś w Galaxy SIII. Jest odporna na zarysowania i zwiększa kąty widzenia. Tekstura tylnej ścianki obudowy daje komfort trzymania Note 4 w dłoni i pewność uchwytu.

Samsung Galaxy Note 4 będzie dostępny w kolorach „Charcoal Black” (węgielna czerń), „Frost White” (mroźna biel), „Bronze Gold” (złoty brąz) i „Blossom Pink” (kwitnący róż).

Sugerowana cena detaliczna brutto: Samsung Galaxy Note 4: 2999 PLN.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.