Schmidt: Największą konkurencją Google jest Amazon

Eric Schmidt przebywa aktualnie w Niemczech, gdzie stara się złagodzić napiętą sytuację pomiędzy Google a niemieckim parlamentem, któremu nie podoba się, że Google ma tak dominującą pozycję na rynku wyszukiwarek.

Niemcy są zaniepokojeni tym, że Google w dość prosty sposób mogłoby na przykład zacząć umieszczać europejskie firmy na dalszych stronach swoich wyników wyszukiwania, co rzecz jasna przełożyłoby się na wyniki finansowe tych firm. Sytyacja Google w europie jest daleka od nazwania jej bezproblematyczną – przedstawiciele Unii Europejskiej oraz władze krajów członkowskich uważnie przyglądają się gigantowi z Mountain View, doszukując się w zachowaniach firmy praktyk monopolistycznych.

Eric Schmidt, starając się złagodzić zaistniałą sytuację, wspomniał w swoim wystąpieniu o tym, że Google ma o wiele większą konkurencję, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka:

Wielu ludzi myśli, że naszym głównym rywalem jest Bing, czy Yahoo. Naprawdę jednak, naszą największą konkurencją, jeśli chodzi o wyszukiwarki jest Amazon. Wiele osób nie myśli o Amazonie, jak o wyszukiwarce, jednak jeśli chcemy kupić jakiś konkretny produkt, to właśnie tam najczęściej go szukamy.

Ciekawe, czy ta teza przekonała i uspokoiła niemieckich urzędników. Jak myślicie?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.